Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМООБҐРУНТУВАННЯ МОРАЛІ ТА ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ П.Д.ЮРКЕВИЧА

ВЗАЄМООБҐРУНТУВАННЯ МОРАЛІ ТА ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ П.Д.ЮРКЕВИЧА

Назва:
ВЗАЄМООБҐРУНТУВАННЯ МОРАЛІ ТА ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ П.Д.ЮРКЕВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧЕРЕДНІЧЕНКО ГАННА ОЛЕКСАНДРІВНА
 
 
УДК 17(09) П.Юркевич
ВЗАЄМООБҐРУНТУВАННЯ МОРАЛІ ТА ПРАВА
У ФІЛОСОФІЇ П.Д.ЮРКЕВИЧА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Мозгова Наталія Григорівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук
Дубровіна Катерина Олександрівна,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
старший викладач кафедри філософії.
Захист відбудеться „19” листопада 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розісланий „ 19” жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Право і мораль є найважливішими соціально-регулюючими чинниками людського суспільства, і займають особливе місце у формуванні духовного світу особистості, її свідомості та культури, активної життєвої позиції, адже вони включені в систему суспільних відносин і цілеспрямовано впливають на трансформацію свідомості особистості. Разом з тим, право й мораль як найважливіші елементи людської культури завжди виступають у тісній взаємодії, характер якої визначається конкретними історичними умовами і соціальною структурою суспільства.
Така взаємодія є обумовленою, тому що генеза і реальне буття права й моралі визначаються єдиними сферами суспільних відносин, у яких розгортаються складні й часом суперечливі зв’язки даних соціальних регуляторів. Можна з упевненістю сказати, що поняття морального та правового законів є найважливішими факторами суспільної еволюції, неодмінними супутниками суспільства за всіх часів, і від їхньої взаємодії залежали і залежать не тільки напрямок розвитку людства, але й, власне, питання виживання людства як такого.
Новітні сучасні вчення, зокрема, містять елементи положень філософсько-правової концепції одного з основоположників досліджень проблеми розвитку понять права і моралі в історичному процесі, і одночасно одного з фундаторів концепції природного права - Памфіла Юркевича, філософський доробок якого знаходиться у центрі розгляду даної дисертаційної роботи.
Говорячи про актуальність дослідження морально-правової проблематики в історико-філософському доробку для сучасних досліджень у сферах правознавства, моралі та філософії права, варто зазначити ту принципову обставину, що такі поняття як мораль, право, справедливість, добро, зло тощо почасти розглядалися крізь призму певного науково-сцієнтистського підходу. Між тим, детальний розгляд морально-правових категорій, науковий аналіз взаємозв’язку діючих у суспільстві моральних настанов з існуючою та функціонуючою у ньому правовою системою, розкриття та пояснення власне природи права як такого – ці наукові завдання можливо вирішувати лише у полі суто філософського дослідження.
На тлі глобальних світових змін у сферах економіки, політики та ідеології проблема глибинного та історичного взаємозв’язку моралі i права у суспільстві так чи інакше постає як співвідношення проблематики моралі i права у лоні філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМООБҐРУНТУВАННЯ МОРАЛІ ТА ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ П.Д.ЮРКЕВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок