Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАННЯ РОМАНІСТИКА ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА: ЕВОЛЮЦІЯ ЖАНРОВОЇ СВІДОМОСТІ ТА ДИНАМІКА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ

РАННЯ РОМАНІСТИКА ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА: ЕВОЛЮЦІЯ ЖАНРОВОЇ СВІДОМОСТІ ТА ДИНАМІКА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ

Назва:
РАННЯ РОМАНІСТИКА ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА: ЕВОЛЮЦІЯ ЖАНРОВОЇ СВІДОМОСТІ ТА ДИНАМІКА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
УДК 82’06(477)–311.1 В.Винниченко
ПАСТУХ БОГДАН ВАСИЛЬОВИЧ
РАННЯ РОМАНІСТИКА ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА:
ЕВОЛЮЦІЯ ЖАНРОВОЇ СВІДОМОСТІ ТА ДИНАМІКА
МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Тарас Юрійович Салига,
завідувач кафедри української літератури імені М. Возняка
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Хороб Степан Іванович
завідувач кафедри української літератури, директор Інституту
філології Прикарпатського національного університету імені
Василя Стефаника
кандидат філологічних наук
Баган Олег Романович
доцент кафедри теорії та історії української літератури
Дрогобицького державного педагогічного університету
імені Івана Франка
Захист відбудеться “22” червня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул.. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “21” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13
кандидат філологічних наук, доцент Я. І. Гарасим


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сприйняття творчості Володимира Винниченка завжди відзначалось полярністю суджень критиків і дослідників. Починаючи від його сучасників, і до наших днів тривають дискусії про концепцію “чесності з собою”, яка виникла вже у першому творі письменника. Пізніше вона проявилась у текстах різних жанрів цього оригінального автора. Здійснивши певний “злет” у його малих прозових формах, утілившись у драматургії, концепція “чесності з собою” пронизує й романістику В. Винниченка. Усюди вона вносить провокаційний фермент. Запропонована художня модель літератури викликала різку, полярну читацьку реакцію. Відтак виникла конфронтація між представниками старшої (І. Нечуй-Левицький, Б. Грінченко, С. Єфремов і т.д.) і молодшої (одним з виразників якої і був В. Винниченко) генерацій.
Опозиція до колишніх моральних орієнтирів, заперечення ціннісної системи віддавна усталених координат наклала відбиток на чималу кількість текстів модерних європейських письменників. Г. Ібсен, Г. Гауптман, Б. Шоу, Ф. Сологуб, С. Пшибишевський та ін. своєю творчістю намагалися довести, що мораль має велику амплітуду коливаннь. Тексти В. Винниченка засвідчують аналогічну ситуацію.
Літературний дискурс щодо досліджуваного письменника не вміщався у традиційний формат. Варто зауважити, що Винниченко-експериментатор не сприймав суджень частини критики, наприклад, С. Єфремова. Виступивши проти канонізації моральних принципів, “одіозний”, як писала критика, письменник неоднозначно й нечітко формулював свою парадоксальну концепцію “чесності з собою”. Він не показав, як її носії можуть “прожити” у загальній атмосфері епохи. На поставлену проблему, очевидно, потрібно дивитись як на таку, що виявляє фарисейське начало в людині. Це начало часто змушує її говорити напівправду, чверть правди, прикриваючи цим одвічні потяги крові – інстинкти.
У дисертації мова йде про другий етап творчості письменника (1906–1920), у якому постали проблемно-психологічний роман та драма. Саме зацікавлення проблемами моралі спричинює такі жанрові утворення як п’єса “Щаблі Життя” і роман “Чесність з собою”. Серед парадоксів у Винниченка, зокрема, є мотив дітовбивства (п’єси “Memento” та “Чорна Пантера і Білий Ведмідь”, романи “По-свій” і “Записки Кирпатого Мефістофеля”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РАННЯ РОМАНІСТИКА ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА: ЕВОЛЮЦІЯ ЖАНРОВОЇ СВІДОМОСТІ ТА ДИНАМІКА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок