Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
ХАРЧЕНКО АНЖЕЛА СТАНІСЛАВІВНА
УДК 370.015.324:373.4.04
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ КРИТЕРІЇ
ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Моргун Володимир Федорович,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р. Чамати;
кандидат психологічних наук, доцент
Лисянська Таїсія Миколаївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ психології трудової і професійної підготовки, м.Київ.
Захист відбудеться “ 9  ” листопада  2000 р. о 1430  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою:
01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за адресою:
01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 3  ” листопада  2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О. Приходько
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Перехід багатьох шкіл України на диференційоване навчання поставив перед учителями і шкільними психологами ряд досить складних проблем, і серед них чи не найскладніша – з допомогою яких психолого-педагогічних критеріїв проводити диференціювання молодших школярів під час відбору до 5-х класів з поглибленим вивченням окремих навчальних предметів.
Як свідчить практика, питання відкриття класів з поглибленим вивченням окремих навчальних предметів розв'язуються сьогодні більш оперативно, ніж проблеми розробки методів і принципів відбору дітей до них. Це зумовлено відсутністю науково-методичного обгрунтування психолого-педагогічних критеріїв диференціювання учнів. Так, під час комплектування класів з поглибленим вивченням окремих навчальних предметів використовується, як правило, лише один критерій "спеціальні здібності”, який часто зводиться до рівня успішності учнів. Школярів, які мають високу успішність, зараховують до "математичного" класу, середніх за успішністю – до “гуманітарного”, слабких – до "звичайного", причому спеціальне психолого-педагогічне обстеження учнів не є обов'язковим. У поодиноких випадках враховуються два психолого-педагогічні критерії: “спеціальні здібності” та “інтерес до профілюючого навчального предмета”. Однак практично завжди дослідження останнього зводиться до опитування бажання батьків про профіль навчання їх дитини. У більшості шкіл відбір молодших школярів до класів з поглибленим вивченням окремих навчальних предметів взагалі не здійснюється за різних причин, - переважно тому, що вчителі не володіють методами його організації.
За психолого-педагогічні критерії диференціювання учнів по класах з поглибленим вивченням окремих навчальних предметів рекомендується враховувати як загальновживані показники: загальні розумові здібності та загальну обдарованість (Н.М. Буринська, Н.А. Ковчин, А.І. Сологуб), навчальний інтерес (Г.В. Злоцький, С.Д. Максименко, Б.А. Меркулов, М.М. Поташник), рівень професійних знань і вмінь (К.В. Курганов); так і систему інших показників: здібності та інтерес до окремих циклів предметів (М.В. Антропова, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок