Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політика російського уряду в єврейському питанні наприкінці ХІХ століття (1881-1894 рр.)

Політика російського уряду в єврейському питанні наприкінці ХІХ століття (1881-1894 рр.)

Назва:
Політика російського уряду в єврейському питанні наприкінці ХІХ століття (1881-1894 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Безаров Олександр Троянович
УДК 94(470+570)5+(411.16)
Політика російського уряду в єврейському питанні наприкінці ХІХ століття (1881-1894 рр.)
Спеціальність 07.00.02 — Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці — 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
Фісанов Володимир Петрович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного інституту, завідувач кафедри соціально-економічних наук
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
Локшин Олександр Юхимович, Інститут Сходознавства Російської Академії Наук,
старший науковий співробітник відділу з вивчення Ізраїля та єврейської діаспори
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України ХІХ- початку ХХ століття (м. Київ)
Захист відбудеться 30.01.2004 року о _14___ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 29.12.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.
Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. Світовий досвід переконує, що в суспільстві з поліетнічним складом населення, де люди в процесі спілкування свідомо чи підсвідомо відчувають свою національну ідентичність, існує об’єктивна необхідність державного реґулювання національних стосунків, тобто вироблення і втілення в життя ефективної державної етнополітики.
Витоки багатьох, якщо не всіх сучасних національних конфліктів слід шукати в історичному минулому. Це стосується як трагічних подій на Балканах, так і ірландської проблеми у Великій Британії або ж баскського питання в Іспанії. Ще більш складними і небезпечними є міжетнічні конфлікти на пострадянському просторі — вірменсько-азербайджанський конфлікт, придністровська проблема, грузино-абхазький конфлікт, насамкінець чеченська трагедія. Водночас на хвилі етнічного ренесансу 80-90-х років ХХ ст. з’являється або ж посилюється таке явище, як етнічний націоналізм, прихильники якого нерідко порушують питання про утворення територіальних автономій, а деколи і відокремлення, внаслідок чого прагнення до здобуття умов всебічного етнокультурного розвитку ототожнюється з нагнітанням політичної істерії та сепаратизмом. У цьому контексті цікавим і повчальним нам видається історичний досвід багатонаціональної Росії. Вивчаючи цю проблематику важливо виробити об’єктивні та науково-обґрунтовані уявлення про те, яким чином, внаслідок яких політичних та ідейних причин формувалися національні відносини в Російській імперії, яким був шлях їх розвитку і яке місце посідала у цих процесах державна влада. Історія дореволюційної Росії — країни з давньою традицією міжетнічних відносин — є повчальною для усвідомлення усієї складності проблеми взаємин, що виникали між народами, котрі населяли її, зокрема між українцями, росіянами, поляками та євреями, а також між ними та єдиним державним центром, у контексті яких неминуче виявляються складнощі зіставлення індивідуальної свободи із правом вільного розвитку окремих національних груп.
І в минулому, і в сьогоденні одним з важливих і найбільш складних питань національного життя Росії було і залишається єврейське питання. Воно не втрачало своєї актуальності впродовж усього історичного розвитку країни, починаючи з кінця ХVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Політика російського уряду в єврейському питанні наприкінці ХІХ століття (1881-1894 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок