Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ АЕС З ВИКОРИСТАННЯМ БАГАТОВЕРСІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МОДЕЛІ ТА МЕТОД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ АЕС З ВИКОРИСТАННЯМ БАГАТОВЕРСІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ АЕС З ВИКОРИСТАННЯМ БАГАТОВЕРСІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
ТОКАРЄВ Віктор Іванович |
УДК 621.039: 681.5.09
МОДЕЛІ ТА МЕТОД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ
ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ АЕС
З ВИКОРИСТАННЯМ БАГАТОВЕРСІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
05.13.06 – автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | заслужений винахідник України,
доктор технічних наук, професор
Харченко Вячеслав Сергійович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут",
завідуючий кафедрою комп’ютерних систем і мереж.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Фурман Ілля Олександрович,
Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка,
завідуючий кафедрою автоматизації та комп’ютерних технологій;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Виноградська Світлана Василівна,
Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки,
начальник лабораторії відділу аналізу безпеки управляючих та інформаційних систем АЕС, м. Київ.
Провідна установа: | Харківський Національний університет радіоелектроніки, кафедра автоматизації проектування обчислювальної техніки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “8” _квітня_ 2005 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, радіотехнічний корпус, ауд. 232.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут".
Автореферат розісланий “28” _лютого_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ М.О. Латкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед потенційних техногенних джерел порушення глобальної безпеки одним з найбільш значимих є АЕС. Наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року призвели до кардинальної зміни теоретичних і практичних підходів до забезпечення як безпеки АЕС, так і техногенної безпеки у цілому. При цьому під безпекою (англомовний термін safety) розуміють властивість системи, яка обумовлена здатністю досягати прийнятних рівнів ризику для здоров'я людей, бізнесу, майна або навколишнього середовища. Стосовно до технічних комплексів критичного використання (ТККВ) необхідно аналізувати й оцінювати їхню надійність і безпеку як комплексну властивість, оскільки безпека в першу чергу визначається відсутністю відмов, що можуть порушити нормальну експлуатацію ТККВ, тобто призвести до переходу в небезпечний стан (аварійний, критичний або граничний). Найбільш небезпечними є відмови із загальної причини (ВЗП), під якими маються на увазі відмови двох або більш компонентів системи, викликаних однією причиною.
Однією з основних сучасних тенденцій розвитку ТККВ є динамічно зростаюче за обсягом та сферами впровадження інформаційних технологій. Їхній бурхливий розвиток спричинив кардинальні зміни у розробці і виробництві інформаційно-управляючих систем (ІУС) АЕС. В даний час на ІУС покладені функції, що безпосередньо впливають на безпеку АЕС, найбільш важливою з яких є аварійний захист реакторної установки. Порушення виконання таких функцій може привести до аварій з різними за вагою наслідками.
Слід зазначити, що нові ІУС можуть, з одного боку, підвищити безпеку АЕС за рахунок впровадження більш сучасних і ефективних рішень, удосконалення процесів розробки й експлуатації, а з іншого, – викликати нові, не розглянуті раніше, дефіцити безпеки, які пов'язані зі специфічними особливостями ІУС та їхніх компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ АЕС З ВИКОРИСТАННЯМ БАГАТОВЕРСІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок