Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ В НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ТА ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Я.А.МАМОНТОВА

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ В НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ТА ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Я.А.МАМОНТОВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ В НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ТА ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Я.А.МАМОНТОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. Г.С.СКОВОРОДИ
СОКОЛОВА АЛЛА ВІКТОРІВНА
УДК 371. 036. (09). (477.54)
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ
В НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ТА ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ
Я.А.МАМОНТОВА
13. 00. 01. – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Попова Людмила Данилівна, Харківський
державний педагогічний університет
ім.Г.С.Сковороди, професор кафедри історії
педагогіки та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік
АПН України Євтух Микола Борисович,
Відділення педагогіки і психології вищої
школи АПН України, академік-секретар;
кандидат педагогічних наук, професор
Лазарєв Микола Остапович,
Сумський державний педагогічний університет
ім.А.С.Макаренка, завідувач кафедри
педагогічної творчості.
Провідна установа – Харківський національний університет
ім.В.Н.Каразіна, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться “ 13 ” листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди за адресою: 61078, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного
педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. №214-В).
Автореферат розісланий “ 11 ” жовтня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми
За умов соціально-економічних змін в Україні, відродження національної системи освіти особливого значення набуває формування духовної культури молоді та її важливої складової – естетичної культури. У державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття) наголошується, що одним із пріоритетних напрямів реформування освіти визначається виховання всебічно розвиненої, творчої особистості, становлення її фізичного і морального здоров'я, розвиток національної свідомості та духовного багатства. Досягненню цих завдань сприятиме переорієнтація освіти на саму людину, розвиток її творчих нахилів і здібностей.
У зв'язку з цим значний інтерес викликає вивчення теоретико-педагогічних ідей та практичних здобутків 20-х років ХХ ст., періоду національного відродження України, створення нової педагогічної теорії, вихованння нової, духовно багатої творчої особистості. Як зазначає О.Сухомлинська, парадигму виховного процесу цього періоду становили “підхід до дитини через еволюційно-біологічні й культурно-історичні закономірності розвитку та побудова на цій основі виховання, метою якого було формування яскравої й самобутньої індивідуальності”.
Видатним представником прогресивної науково-педагогічної та творчої думки України першої половини ХХ ст. був Яків Андрійович Мамонтов (1888 – 1940 рр.). Спектр його інтересів дивовижно широкий: блискучий лектор, талановитий викладач вищих навчальних закладів, відомий фахівець у галузі естетичного виховання, педагог-наставник творчої молоді, драматург і теоретик театру. У його багатогранній теоретичній спадщині та практичній діяльності педагогіка і мистецтво, наука і творчість займали чільне місце, розвивалися цілісно, впливаючи одне на одного.
Питання літературно-драматургічної спадщини Я.Мамонтова та його життєвого шляху розглядалися в різні роки у працях Ю.Барабаша, О.Білецького, А.Гака, М.Єршової, Й.Кисельова, І.Михайліна, О.Пащенка, Г.Петрова, С.Пінчука, М.Рослика, Ю.Смолича, Е.Старинкевича, В.Яковенка. У вказаних працях підкреслюється, що митець приділяв багато уваги духовності, філософським і моральним проблемам, підпорядковуючи їх загальним естетичним критеріям і принципам, й увійшов в історію української літературно-драматургічної спадщини як один із яскравих, талановитих діячів національної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ В НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ТА ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Я.А.МАМОНТОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок