Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ АВІАТРАНСПОРТНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ АВІАТРАНСПОРТНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ АВІАТРАНСПОРТНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАКАРЕНКО ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 338.47.025.3:629.7:502.34(477)
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ АВІАТРАНСПОРТНИХ ПРОЦЕСІВ
В УКРАЇНІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Колдін Леонід Якович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри управління
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чупис Анатолій Віталійович,
Сумський державний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук
Ілляшенко Сергій Миколайович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри економіки
Провідна установа: Харківський державний економічний
університет, Міністерство освіти і науки
України, кафедра бізнесу і підприємництва
Захист дисертації відбудеться “29“ травня 2001 року о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К55.051.01
у Сумському державному університеті за адресою:
40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова 2, ауд. М-412
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова 2
Автореферат розісланий “24” травня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________ В.М. Кислий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До недавнього часу питання про вплив авіації на навколишнє середовище та здоров’я людей займали незначне місце в загальних дискусіях, присвячених проблемам захисту довкілля. Але усвідомлення суспільством важливості екологічних проблем та занепокоєність відносно шляхів їх вирішення викликали прийняття урядами багатьох країн відповідних політичних заходів, направлених на зниження впливу авіації на природу. Тому останнім часом екологічні питання при авіатранспортних процесах притягують до себе значно більше уваги, ніж це було раніше. Відмічається відверте бажання зберегти та підвищити досягнуті на сьогодні рівні якості навколишнього середовища.
На сьогодні практично всі питання, які стосуються світової цивільної авіації вирішує Міжнародна організація цивільної авіації (далі ІКАО). ІКАО виробляє основні вимоги до роботи цивільної авіаціі, в тому числі й вимоги щодо сертифікації літаків за рівнем впливу на навколишнє середовище, а також обмежує використання літаків, що не відповідають екологічним вимогам. При цьому, Міжнародна організація цивільної авіації майже не займається питаннями компенсації екологічних збитків від впливу повітряних суден на навколишнє середовище, віддаючи ці питання на вирішення кожної окремої держави.
У багатьох країнах Європи та Північної Америки діють економічні механізми компенсації шкідливого впливу цивільної авіації на навколишнє середовище. На жаль, в Україні цим питанням приділяється незначна увага.
Майже повністю відсутні теоретичні та методичні підходи до еколого-економічної оцінки впливу цивільної авіації на навколишнє середовище. Потребують подальшого поглиблення та доповнення теоретичні та методичні положення, що пов’язані зі створенням механізму компенсації еколого-економічних збитків від авіатранспортних процесів.
Разом з цим, за об’єктивними оцінками, в недалекому майбутньому очікуване зростання об’ємів авіаційних перевезень може скласти 30-40 % на рік, а з введенням в Україні нової системи аеронавігаційного обслуговування, що відповідає новій стратегії управління повітряним рухом, очікується зростання кількості транзитних літаків в 5-6 разів! Збільшення об’ємів роботи авіаційного транспорту на території нашої держави звичайно призведе до відповідного зростання впливу на довкілля. Таким чином, якщо навіть зараз кількісні показники еколого-економічних збитків незначні, то в недалекому майбутньому можливе їх істотне зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ АВІАТРАНСПОРТНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок