Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ В КРИМСЬКІЙ АРСР І ПРАКТИКА ЙОГО ВИРІШЕННЯ В 1920-х РОКАХ

ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ В КРИМСЬКІЙ АРСР І ПРАКТИКА ЙОГО ВИРІШЕННЯ В 1920-х РОКАХ

Назва:
ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ В КРИМСЬКІЙ АРСР І ПРАКТИКА ЙОГО ВИРІШЕННЯ В 1920-х РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Запорізький державний університет
МАКОВСЬКИЙ Віталій Вікентійович
УДК 323.325 (1-924.71)
ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ В КРИМСЬКІЙ АРСР
І ПРАКТИКА ЙОГО ВИРІШЕННЯ В 1920-х РОКАХ
07.00.01 –Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя –2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської історії Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (м.Сімферополь)
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
ДЕМЕНТЬЄВ МИКОЛА ЄГОРОВИЧ,
завідувач кафедри російської історії
історичного факультету
Таврійського національного університету
ім. В.І.Вернадського (м.Сімферополь)
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ІВАНЕНКО ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ,
завідувач кафедри російської історії
Дніпропетровського національного університету
кандидат історичних наук, доцент
ВОЛОШКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Запорізький юридичний інститут
МВС України, доцент кафедри
загальноправових дисциплін
Провідна установа - Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра історії України
Захист відбудеться 28.12.2001 р. о 14 год.на засіданні спеціалізованої вченої ради К.17.051.01. в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України (69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп Y, ауд. 326).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України (69600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,66, корп.ІІ).
Автореферат розісланий 26.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сучасному пострадянському просторі, в тому числі і в Україні, тривають пошуки шляхів вирішення земельного питання. Ліві політичні партії та рухи нашої молодої незалежної держави чинять опір реформуванню поземельних відносин на селі, продовжують орієнтуватися на колективні форми праці та землекористування, часто і необгрунтовано ідеалізують колгоспно-радгоспну систему. В такій обстановці науковий аналіз більшовицької практики щодо вирішення земельного питання в РРФСР та УРСР набуває величезної наукової, політичної та практичної значущості.
В умовах радянського ладу земельне питання вирішувалося на засадахі марксистсько-ленінської ідеології. Її прибічники виводили з досвіду СРСР закономірність про неминучість колективізації в інших країнах світу. Представники суспільних наук змушені були виконувати політичні замовлення номенклатури КПРС, що панувала в країні, акцентували свою увагу на позитивних досягненнях аграрної політики партії, нав`язували радянській і світовій громадськості думку про переваги колективного господарювання перед індивідуальним, колгоспно-радгоспного виробництва СРСР перед фермерськими господарствами країн Заходу. Але це не відповідало реальностям: Радянський Союз в усі роки свого існування зазнавав величезних труднощів у постачанні промисловості сільськогосподарською сировиною, а населення країни – продовольством.
Економічні проблеми, що існували в 1920-і роки в радянській Росії, значною мірою співзвучні з сьогоднішніми. Як тоді, так і тепер, на порядку денному владних органів стоїть земельне питання. Навколо нього після розпаду СРСР в українському суспільству упродовж останнього десятиріччя ведуться дискусії, спори у найвищих органах влади країни. Одні політичні сили повністю заперечують позитивне значення більшовицького досвіду його вирішення, інші ідеалізують його. Все це зайвий раз доводить важливість наукових узагальнень і висновків щодо цього, в тому числі і для сучасної Автономної Республіки Крим.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане на кафедрі російської історії Таврійського національного університету ім.В.І.Вернадського в рамках теми ”Історія соціально-економічного і політичного розвитку України і Криму” (номер держреєстрації №0197V001959).
Об`єктом даного дослідження є кримське село, що мало на відміну від Центральної Росії ряд специфічних особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ В КРИМСЬКІЙ АРСР І ПРАКТИКА ЙОГО ВИРІШЕННЯ В 1920-х РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок