Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЯК ЗАСОБУ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЯК ЗАСОБУ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЯК ЗАСОБУ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,90 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
УСЕНКО Юлія В’ячеславівна
УДК 621.397.13(477)(043.5)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ
ЯК ЗАСОБУ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Поплавський Михайло Михайлович,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри державного управління
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Горпенко Володимир Григорович,
Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого, професор кафедри режисури телебачення
кандидат історичних наук
Янішевський Сергій Олександрович,
Національний інститут стратегічних досліджень, завідувач сектору стратегічного моніторингу відділу стратегічних комунікацій
 
 
Провідна установа: Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури і туризму України
Захист відбудеться 30 червня 2006 р. о 16-00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано 29 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Комунікація як процес обміну осмисленими повідомленнями в знаковій формі - необхідний елемент соціального буття людини. Розвиток суспільства, починаючи з ранніх стадій, супроводжувався вдосконаленням засобів спілкування і йшов шляхом пошуків ємкіших каналів для передачі думок та емоцій з найменшими викривленнями. Винайдення писемності, телеграфу, телефону, радіо, телебачення знаменують важливі етапи у розвитку людського суспільства.
Зараз технічний прогрес у сфері комунікацій досяг такого рівня, що звичні форми людського спілкування у вигляді словесних повідомлень, музичної мелодії або зображень набули нових вимірів. Комунікація стала масовою. Електронні технології дозволяють спілкуватися мільйонам людей з різних кінців планети одночасно (Інтернет).
Одним з найефективніших сучасних засобів масової комунікації є телебачення. Природно, що воно стало предметом наукових досліджень.
Різним аспектам розвитку та суспільних функцій телебачення, зокрема українського, присвячено значний масив літератури. Це зокрема дослідження С.Безклубенка, О.Зиріна, Ю.Макарова, І. Мащенка, Ю.Омельяненка, В.Петренка, Г.Рожка, В.Цвіка, О. Чернецької та ін. З’ясування актуальних питань історії та сучасної практики українського телебачення стало предметом дисертаційних досліджень М. Бурмаки, В. Гоян, І. Пенчук, І. Побєдоносцевої, С. Янішевського та ін.
В полі зору дослідників перебувають проблеми інформатизації суспільства, захисту українського „телепростору”, осмислюється суспільна природа та економіка телебачення, його освітні, виховні, розважальні функції. Проте, на жаль, аналізові телебачення саме як засобу масової комунікації досі не приділялося належної уваги. Цим і зумовлений вибір теми дослідження „Становлення та розвиток українського телебачення як засобу масової комунікації”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснене за планами науково-дослідної роботи кафедри теорії та історії культури і тематикою науково-дослідної діяльності Київського національного університету культури і мистецтв в рамках державної комплексної наукової програми Міністерства культури і мистецтв України “Культура. Просвітництво. Дозвілля”.
Хронологічні межі дослідження. В дисертації аналізується процес становлення та розвитку українського телебачення як засобу масової комунікації, який розпочався у другій половині ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЯК ЗАСОБУ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок