Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та ОБҐРУНТУВАННЯ методу діагностування стану систем “підйомна посудина - армування” при запобіжному гальмуванні

Розробка та ОБҐРУНТУВАННЯ методу діагностування стану систем “підйомна посудина - армування” при запобіжному гальмуванні

Назва:
Розробка та ОБҐРУНТУВАННЯ методу діагностування стану систем “підйомна посудина - армування” при запобіжному гальмуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Ільїна Інна Сергіївна
УДК 622.673.1
Розробка та ОБҐРУНТУВАННЯ методу діагностування
стану систем “підйомна посудина - армування” при запобіжному гальмуванні
Спеціальність 05.05.06 - гірничі машини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі гірничої механіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
САМУСЯ ВОЛОДИМир ІЛЛІЧ, завідувач кафедри гірничої механіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
дворников ВОЛОДИМир ІвановиЧ, професор кафедри гірничозаводського транспорту та логістики Донецького національного технічного університету Міністерства освіти та науки України
доктор технічних наук, професор
сердюк андрій олександрович,
завідувач кафедри автомобілів та автомобільного господарства Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: ВАТ “Науково-дослідний інститут гірничої механіки ім.. М.М. Федорова”, відділ шахтного підйому (м. Донецьк)
Захист відбудеться “26” жовтня 2005р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.06 при Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “23” вересня 2005 р.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На гірничодобувних підприємствах України вугільні і рудопідйомні стволи є найвідповідальнішою ланкою транспортного ланцюга роботи шахт та оснащені складним і потужним транспортно-підйомним устаткуванням. К наступному часу термін експлуатації основної кількості вертикальних стволів рудних і вугільних шахт України перевищив 30-40 років. Їх устаткування експлуатується в стані підвищеного зносу, який перевищує 50-60%, та при відхиленні механічних і геометричних параметрів від значень, припустимих проектом. Але останніми роками у промисловій ситуації України встановилася стійка тенденція зростання видобутку корисних копалин і збільшення глибини розробки родовищ. Це потребує підвищення швидкості руху підйомних посудин у стволі, а в ряді випадків і маси корисного вантажу в порівнянні з відповідними показниками попередніх років. Таке поєднання параметрів підвищення інтенсивності роботи устаткування та рівня корозійного та механічного зносу його елементів в процесі експлуатації підйому є джерелом потенційної небезпеки аварій з тяжкими наслідками, що надовго блокують роботу всього гірничодобувного підприємства. Забезпечення необхідного рівня його експлуатаційної безпеки вимагає систематичного проведення оцінки його технічного стану і прогнозування його змін шляхом проведення комплексних, багатопараметричних апаратурних та експертних обстежень.
Армування стволів є одним з найважливіших елементів підйомного комплексу. Від його технічного стану і працездатності залежать ефективність функціонування всього підземного технологічного устаткування, а також безпека механізованого спуску-підйому людей та вантажів. Таким чином, однією з найважливіших проблем, що виникають в процесі експлуатації глибоких стволів, є забезпечення надійності функціонування армування при русі по них підйомних посудин в робочих і в технологічно припустимих екстремальних режимах.
На сьогодні єдиний спосіб підтримки рівня експлуатації систем “підйомна посудина-армування” глибоких стволів в працездатному стані полягає в виконанні ремонтних робіт, зміст, обсяги та ділянки проведення яких у стволах базуються тільки на даних вимірів відхилень профілів провідників від вертикалі, що виконуються щорічно на вугільних шахта (згідно ПБ), або один раз на 15 років на рудовидобувних стволах України (згідно з ЄПБ) та щоденних візуальних оглядів армування, що робляться з метою виявлення зовнішніх порушень вузлів кріплення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка та ОБҐРУНТУВАННЯ методу діагностування стану систем “підйомна посудина - армування” при запобіжному гальмуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок