Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Прогнозування та регулювання розвитку промислових підприємств

Прогнозування та регулювання розвитку промислових підприємств

Назва:
Прогнозування та регулювання розвитку промислових підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
міністерство освіти і науки україни
Національний університет “Львівська Політехніка”
ВОЛЯНИК ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 338.34:65.012.23
Прогнозування та регулювання розвитку промислових підприємств
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування
і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку і аудиту Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
РИМАР МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
КОЗОРІЗ МАРІЯ АНДРІЇВНА
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу соціально-економічних та правових
проблем розвитку підприємництва
кандидат економічних наук, професор
ПАВЛОВ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
Луцький державний технічний університет,
завідувач кафедри економіки та підприємництва
Провідна установа Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ проблем використання і
охорони лісових ресурсів, м. Київ
Захист відбудеться “15” травня 2001 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Ст. Бандери, 12, IV корпус, ауд. 301 б.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “12” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Пащенко І.Н.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан реформування національної економіки України вимагає якісних змін у системі управління підприємствами. Особливої актуальності набуває прогнозування можливих змін, які будуть впливати на розвиток суб’єктів господарювання. В умовах адміністративно-командної системи управління не було потреби у прогнозуванні на мікрорівні. Поступовий відхід від директивного управління економікою і формування ринкових відносин вимагає надання йому якісно нових рис та напрямів здійснення.
У швидкозмінних ринкових ситуаціях прийняття обгрунтованих управлінських рішень можливе на основі прогнозування основних показників і тенденцій розвитку виробничого процесу, споживчого попиту на продукцію тощо. Основною причиною недооцінки прогнозування є недостатньо розроблені методичні питання застосування багатоваріантних розрахунків прогнозного характеру. У сфері суспільного виробництва існують економічні процеси, які не завжди піддаються плануванню, але є об’єктами прогнозування i економiчного регулювання.
Необхідність прогнозування зумовлена ще й тим, що воно здійснюється безперервно в міру надходження нової інформації і дає обгрунтовані оцінки шляхів розвитку керованого об’єкта.
Важлива роль у теоретичному доробку питань прогнозування належить, зокрема, таким відомим економістам, як А.Анчішкіну, В.Геєцю, Г.Доброву, А.Ілишеву, В.Кучеруку, В.Лисичкіну, А.Мельник, З.Микитишин, І.Михасюку, Б.Панасюку, Г.Тейлу та іншим. Сутність концепції економічної оцінки, основні питання теорії і практики управління, планування і регулювання діяльності та розвитку підприємств різних форм власності висвітлені в наукових працях таких вітчизняних та зарубіжних вчених, як І.Ансоффа, М.Альберта, А.Градова, М.Долішнього, А.Загороднього, М.Мескона, М.Козоріз, Є.Крикавського, О.Кузьміна, Ж.Ламбена, В.Павлова, Й.Петровича, М.Портера, М.Римара, А.Стерліна, А. Стрікленда, Ф.Хедоурі та інших.
Об’єктивна необхідність подальшого розвитку теоретичних і методично-прикладних засад прогнозування та регулювання діяльності підприємств з врахуванням особливостей становлення ринкової економіки в Україні визначає актуальність теми даної роботи, її науково-прикладне значення і структуру досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Прогнозування та регулювання розвитку промислових підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок