Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ А.А. АБРАГАМСОНА (1854–1924) В ГАЛУЗІ ТРАНСПОРТУ І КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ (кінець ХІХ – початок XX століть)

ДІЯЛЬНІСТЬ А.А. АБРАГАМСОНА (1854–1924) В ГАЛУЗІ ТРАНСПОРТУ І КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ (кінець ХІХ – початок XX століть)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ А.А. АБРАГАМСОНА (1854–1924) В ГАЛУЗІ ТРАНСПОРТУ І КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ (кінець ХІХ – початок XX століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,06 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ТРАНСПОРТУ
ОБУХОВСЬКИЙ Володимир Віталійович
УДК 656.1/.5 (Абрагамсон)
ДІЯЛЬНІСТЬ А.А. АБРАГАМСОНА (1854–1924) В ГАЛУЗІ
ТРАНСПОРТУ І КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
(кінець ХІХ – початок XX століть)
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі вагони Державного економіко-технологічного
університету транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Шатаєв Віктор Миколайович,
Державний економіко-технологічний
університет транспорту Міністерства
транспорту та зв’язку України,
доцент кафедри вагони
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коновець Олександр Федорович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії масових комунікацій
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Константинов Володимир Олександрович,
Центр пам'яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам'яток
історії і культури, завідувач відділом
історичного пам'яткознавства
Захист відбудеться 8 квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.820.02 у Державному економіко-технологічному університеті транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного економіко-технологічного університету транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
Автореферат розіслано 6 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук,
професор О.І. Барабаш


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Українська культура, як і кожна розвинена культура людської цивілізації, має свої безсмертні імена. Золотими літерами записані вони на її скрижалях. Ось чому стає зрозумілою актуальність всебічного дослідження, творчого переосмислення і об’єктивного сприйняття життя й наукової діяльності одного з представників когорти інженерів шляхів сполучення кінця ХIХ ст. – початку ХХ ст. – Артура Адольфовича Абрагамсона (1854-1924) – людини, яка залишила значний слід у розвитку техніки. Його життєвий шлях – це ціла епоха в технічному, інтелектуальному та національно-культурному розвитку України (він прожив надзвичайно яскраве життя у вітчизняній науці). Багато його ідей і в наші дні є актуальними. Як видатний вітчизняний залізничник, А.А. Абрагамсон віддзеркалює не тільки наступність найкращих традицій прогресивної науки і техніки, яка сформувала його, але й високі якості вченого-інженера широкого профілю. Наукова діяльність Абрагамсона охоплювала різні сторони технічного знання. Артур Адольфович успішно розробляв питання залізничного транспорту, міського транспорту (трамваю і фунікулеру) та міської каналізації, відомий він і як історик науки і техніки та як громадський діяч (займався благодійними справами, був меценатом).
А.А. Абрагамсон отримав ґрунтовну технічну освіту – закінчив фізико-математичний факультет Новоросійського університету, інженерне відділення Цюріхського політехнікуму та Петербурзький інститут інженерів шляхів сполучення. Вже на студентській лаві він визначає основні напрями своїх майбутніх наукових інтересів. У нього формується цілісне бачення різних проблем залізничного транспорту та техніки взагалі, прагнення розкрити особливі зв’язки і залежності між окремими частинами науково-технічного знання. В кінцевому рахунку, як ми переконуємося, це пояснюється принциповим підходом А. Абрагамсона до науки і техніки, розумінням їх як єдиного організму, цілісного у своїй основі. Ось чому, починаючи свою свідому діяльність в кінці 70-х років ХIХ ст., А.А. Абрагамсон під враженням спілкування з С.Ю. Вітте, видатним залізничним, фінансовим діячем і дипломатом царської Росії, відразу включився у бурхливе життя м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ А.А. АБРАГАМСОНА (1854–1924) В ГАЛУЗІ ТРАНСПОРТУ І КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ (кінець ХІХ – початок XX століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок