Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПУНКЦІЙНА ВЕРТЕБРОПЛАСТИКА В ЛІКУВАННІ ГЕМАНГІОМ ХРЕБТА

ПУНКЦІЙНА ВЕРТЕБРОПЛАСТИКА В ЛІКУВАННІ ГЕМАНГІОМ ХРЕБТА

Назва:
ПУНКЦІЙНА ВЕРТЕБРОПЛАСТИКА В ЛІКУВАННІ ГЕМАНГІОМ ХРЕБТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІя МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. РОМОДАНОВА
Гарміш АНДРІЙ РОМАНОВИЧ
УДК: 616.711 - 006.311.03 – 089.12
ПУНКЦІЙНА ВЕРТЕБРОПЛАСТИКА В ЛІКУВАННІ ГЕМАНГІОМ ХРЕБТА
14.01.05 – нейрохірургія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова АМН України, м. Київ.
Науковий керівник: | член-кореспондент АМН України,
доктор медичних наук, професор
Педаченко Євген Георгійович,
Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України, керівник відділу черепно-мозкової травми та її наслідків, науковий керівник клініки лазерної та ендоскопічної спінальної нейрохірургії, головний нейрохірург МОЗ України.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук,
Смоланка Володимир Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри нервових хвороб та психіатрії з курсом нейрохірургії;
доктор медичних наук,
Слинько Євгеній Ігоревич,
Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України, завідувач спінальним відділенням
Провідна установа: | Харківський державний медичний університет, кафедра нейрохірургії, МОЗ України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться „ 01 ” листопада 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту нейрохірургії ім. акад.
А. П. Ромоданова АМН України за адресою 04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32.
Автореферат розісланий 27.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. мед. н., професор Л. Л. Чеботарьова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За визначенням ВООЗ, гемангіома - доброякісна повільно прогресуюча судинна пухлина, яка росте з новоутворених кровоносних судин капілярного та кавернозного типу. На великому аутопсійному матеріалі G. Schmorl (1927), S. Topfer (1928) і H. Junghanns (1932) показали, що гемангіоми хребта (ГХ) зустрічаються в 11% випадків і складають 2 – 3% від усіх пухлин хребта. Серед жінок гемангіоми зустрічаються в 2 рази частіше, ніж серед чоловіків (H.D. Dorfmann, 1971; G.C. Steiner, 2001; H.L. Joffe, 2002).
З часу першого повідомлення і опису гемангіом тіл хребців R. Virchow в 1867 році пройшло майже півтора століття. За цей час гемангіоми хребта з розряду казуїстичних спостережень перейшли в розряд актуальних проблем сучасної вертебрології. Хірургічний інтерес викликають агресивні гемангіоми (АГ), які потенційно небезпечні своїми ускладненнями: компресійними переломами тіл уражених хребців; епідуральним розповсюдженням м’якотканинного компоненту; екстрадуральними гематомами внаслідок крововиливу з пухлини; медулярною ішемією завдяки синдрому обкрадання; звуженням хребтового каналу гіпертрофованою ураженою кісткою (Є.Г. Педаченко, 2004; Л.А. Пашкевіч, 1996; А.К. Морозов, 1998; J.D. Barr, 2000, H. Deramond, 2002).
Для лікування агресивних гемангіом хребта застосовують різні методи: радіотерапію; хірургічне лікування; емболізацію судин, що живлять гемангіому; алкоголізацію пухлини та вертебропластику акриловими похідними. Кожен з цих методів лікування може вживатися як самостійно, так і в комплексі з іншими методиками.
Пункційна вертебропластика (ПВП) була запропонована та виконана в 1984 р. R. Galibert і H. Deramond. Перший досвід проведених операцій показав, що заповнення гемангіоми кістковим цементом (КЦ) зупиняє подальший ріст пухлини, надійно стабілізує уражене тіло хребця і забезпечує клінічний ефект, який проявляється регресом больового синдрому. До того ж в разі необхідності складаються сприятливі умови для проведення конверсії із застосуванням інших методів лікування (H. Deramond, 2000; A. Gangi, 1999; J. Mathis, 2002). Використання магнітно-резонансної спектроскопії (МРС) дозволяє розробити об'єктивні критерії агресивності гемангіом, на основі яких можливо визначити показання для оперативних втручань на початкових доклінічних стадіях (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПУНКЦІЙНА ВЕРТЕБРОПЛАСТИКА В ЛІКУВАННІ ГЕМАНГІОМ ХРЕБТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок