Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕНОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПІЗНАННЯ ПСИХІЧНОГО

ФЕНОМЕНОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПІЗНАННЯ ПСИХІЧНОГО

Назва:
ФЕНОМЕНОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПІЗНАННЯ ПСИХІЧНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОЛУБ ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 165.62:165.12
ФЕНОМЕНОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ПІЗНАННЯ ПСИХІЧНОГО
Спеціальність 09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – | кандидат філософських наук, доцент
БОГАЧОВ Андрій Леонідович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
ПРИЧЕПІЙ Євген Миколайович,
Київський національний університет технологій та дизайну, завідувач кафедри філософії та культурології;
кандидат філософських наук
ТИМОХІН Олександр Михайлович,
Таврійський національний університет імені
В.І. Вернадського,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа – | Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 29 травня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка: (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12).
Автореферат розісланий “28” квітня 2007 року.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сьогодні не вироблено єдиного підходу, загального розуміння того, що вивчає психологія, оскільки реальність, яку вона вивчає, не дістала цілком адекватного визначення у жодному з підходів, що склалися в історії науки. Це пояснюється насамперед тим, що від свого зародження психологія прагнула більшою мірою наслідувати методи природничих наук, аніж спрямовувати зусилля на встановлення сутності свого доволі специфічного предмета, відмінного від предмета пізнання природничих наук. У прикладних дослідженнях це давало певні результати, але аж ніяк не сприяло формуванню теоретичного підґрунтя цієї науки, що зрештою призводило до численних криз, які поступово перетворилися на перманентну кризу в психологічній науці. Ситуація наявності широкого діапазону напрямів у психології, незгодних між собою з основних питань предмета і методу даної науки, викликає потребу її філософського осмислення.
Одним із підходів, що претендує на можливість|спроможність| сутнісного осягнення психічного, є феноменологічний. Феноменологія якраз і виникає на початку ХХ століття у боротьбі філософії та психології за строго науковий метод. Саме радикалізація цих методичних тенденцій у сфері психології привела до створення нової методики чистого дослідження психічного та водночас до нового способу обговорення специфічно філософських принципових питань. Найважливішою постаттю феноменологічного руху є Едмунд Гусерль (1859–1938). Саме він сформулював теоретико-методологічну базу феноменології та здійснив глибокі дослідження найголовніших феноменологічних тем.
Особливий проект Е. Гусерля, що стосувався пізнання психічного, отримав назву феноменологічної психології. Вона була визнана та підхоплена деякими іншими феноменологами, а також відіграла певну роль у психології та психіатрії ХХ століття. Аналіз праць з історії психології показує, що психологи дотепер приділяли незначну увагу проектові феноменологічної психології, незважаючи на те, що її опосередкований вплив відчутний у переважній більшості сучасних напрямів психології. Це пов’язано з тим, що учні та послідовники Е. Гусерля досить однобічно сприймали феноменологічну психологію, а інколи навіть спотворено, що врешті спричинило існування величезної кількості шкіл і течій, які називають себе феноменологічною психологією, а насправді мають дуже мало спільного між собою, а тим паче з феноменологією у Гусерлевому значенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФЕНОМЕНОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПІЗНАННЯ ПСИХІЧНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок