Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Створення аерозольного плівкоутворюючого лікарського препарату з фенольним гІдрофобним препаратом прополісу для використання у медичній радіології

Створення аерозольного плівкоутворюючого лікарського препарату з фенольним гІдрофобним препаратом прополісу для використання у медичній радіології

Назва:
Створення аерозольного плівкоутворюючого лікарського препарату з фенольним гІдрофобним препаратом прополісу для використання у медичній радіології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,09 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
національний фармацевтичний Університет
Андрєєва Інна Вікторівна
УДК: 615.451.35:638.135:615.849
Створення аерозольного
плівкоутворюючого лікарського
препарату з фенольним гІдрофобним препаратом прополісу для
використання у медичній радіології
15.00.01 — технологія ліків та організація
фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
ТИХОНОВ Олександр Іванович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аптечної технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
СПИРИДОНОВ Володимир Миколайович
Державний науковий центр лікарських засобів,
науковий редактор журналу “Фармаком”
доктор фармацевтичних наук, професор
КОРИТНЮК Раїса Сергіївна
Медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика,
завідувачка кафедри технології ліків та клінічної фармації
Провідна установа: Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького, кафедра технології ліків
з курсом промислової фармації
Захист відбудеться “ 14 ” листопада 2003 року о 1200 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної фармацевтичної академії України (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “ 9 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради, професор МАЛОШТАН Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Злоякісні новоутворення є однією з найгостріших проблем у світі. Особливо актуальна ця проблема для України, що зазнала на собі наслідки глобальної радіаційної катастрофи.
Відомо, що нині майже 70% ракових хворих отримують радіотерапію як частину програми їх первинного лікування, або ж у зв’язку з рецидивом хвороби. Сумарні поглинуті дози випромінювання знаходяться на межі толерантності нормальних тканин, оточуючих злоякісне новоутворення, і саме ця обставина, на тлі загальновідомих пошкоджуючих властивостей самого іонізуючого випромінювання, дає грунт щодо виникнення різних типів променевих уражень.
До числа найефективніших засобів лікування та профілактики ускладнень променевих уражень шкіри і слизових оболонок належать фенольні сполуки природного походження, які містяться, зокрема, у виділеному з прополісу фенольному гідрофобному препараті прополісу (ФГПП), що має протипроменеву, протизапальну, репаративну та капілярозміцнюючу дію. Слід відзначити, що ранні місцеві пошкодження слизових оболонок та шкіри супроводжуються відчуттям болю, для усунення якого доцільне застосування місцевих анестетиків.
В останній час гостро постає питання про щадячі і зручні шляхи нанесення лікарських препаратів на уражені ділянки тіла. Однією з перспективних лікарських форм при лікуванні захворювань шкіряних покровів і слизових оболонок є плівкоутворюючі аерозолі. Особливо треба підкреслити їх переваги при нанесенні на пошкодження специфічної локалізації, наприклад, області порожнини рота та дна язика.
У зв’язку з тим, що асортимент препаратів на основі природних сполук для профілактики та лікування променевих пошкоджень обмежений, проблема створення нового лікарського препарату в аерозольній упаковці, що має виражену комплексну протипроменеву, анестезуючу, протизапальну, капілярозміцнюючу та репаративну дію, є надзвичайно актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт Національної фармацевтичного університету (“Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної та природної сировини, зокрема продуктів бджільництва, для дорослих і дітей”, номер державної реєстрації 0198U007008) та проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Створення аерозольного плівкоутворюючого лікарського препарату з фенольним гІдрофобним препаратом прополісу для використання у медичній радіології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок