Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРІВ ГУМАНІТАРНИХ НАУК З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В УНІВЕРСИТЕТАХ США

СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРІВ ГУМАНІТАРНИХ НАУК З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В УНІВЕРСИТЕТАХ США

Назва:
СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРІВ ГУМАНІТАРНИХ НАУК З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В УНІВЕРСИТЕТАХ США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Пасинкова Ірина Володимирівна
УДК 378.22.(73)
СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРІВ ГУМАНІТАРНИХ НАУК
З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В УНІВЕРСИТЕТАХ США
13.00.04 - теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ПРЕДБОРСЬКА Ірина Михайлівна,
Хмельницький гуманітарно-педагогічний
інститут, проректор з наукової роботи,
м. Хмельницький.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ГЛУЗМАН Олександр Володимирович,
МОН Автономної республіки Крим,
міністр освіти і науки Автономної
республіки Крим;
кандидат педагогічних наук, доцент
ЗЯЗЮН Лариса Іванівна,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, доцент кафедри
романських мов.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра психології
і педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Київ.
Захист відбудеться 12 травня 2005 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради K 26.456.02 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий 11 квітня 2005 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Уваркіна О.В. |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема підготовки фахівців, здатних ефективно працювати в умовах внутрішньої та міжнародної конкуренції, поєднувати високу культуру та глибокі фундаментальні знання з умінням працювати в колективі, приймати рішення організаційного плану на різних рівнях професійної діяльності набуває особливої актуальності за умов реструктуризації політичних та економічних структур в українському суспільстві. Від комунікативної компетентності фахівців залежать успіхи держави в світовому економічному та культурному просторі, що, своєю чергою, зумовлює необхідність підготовки спеціалістів усіх ланок, які б вільно володіли іноземною мовою.
Реформування освіти в Україні, що є частиною загальноєвропейських освітніх перетворень, передбачає усунення недоліків системи освіти попередніх років, одним з яких була слабка мовна підготовка фахівців. Інтеграційні тенденції в освіті, інституціоналізовані Болонським процесом, до якого залучені більшість європейських країн, зумовлюють інтерес до вивчення наявного в інших країнах досвіду організації освіти.
Досвід США є корисним для вітчизняної практики мовної освіти з огляду на такі обставини: по-перше, Україна, як і США, є полікультурною державою, що визначає особливості мовної політики. По-друге, американська вища освіта зароджувалась як ступенева, і бакалаврська підготовка була від самого початку її першою ланкою. По-третє, США постійно акумулювали передовий світовий досвід в сфері освіти, пристосовуючи його до потреб свого суспільства. Протягом останніх десятиріч навчання іноземних мов у США характеризувалося впровадженням різних організаційних форм і методів, які заслуговують на увагу з огляду на необхідність вдосконалення мовної підготовки вітчизняних фахівців.
Дослідження науковців за останнє десятиріччя висвітлюють розвиток світових педагогічних тенденцій. Зокрема, питанням розвитку ступеневої вищої освіти присвячені роботи В.П. Андрущенка, В.І. Астахової, Б.Л. Вульфсона, Т.С. Георгієвої, М.М. Дарманського, А.М. Джуринського, М.Б. Євтуха, К.В. Корсака, В.К. Майбороди, С.Ю. Ніколаєвої, Н.Г. Ничкало, О.В. Сухомлинської. Проблеми професійного навчання студентів, зокрема професійної підготовки у вищих навчальних закладах, висвітлені у працях А.М. Алексюка, В.М. Галузинського, М.Б. Євтуха, С.У. Гончаренка, І.А. Зязюна, Н.Г. Ничкало, С.О. Сисоєвої.
Становлення вищої професійної освіти у Європі досліджували Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРІВ ГУМАНІТАРНИХ НАУК З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В УНІВЕРСИТЕТАХ США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок