Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ І МЕТОДІВ ЗМЕНШЕННЯ ВІДХОДІВ НАФТОГАЗОВОГО ВИРОБНИЦТВА

УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ І МЕТОДІВ ЗМЕНШЕННЯ ВІДХОДІВ НАФТОГАЗОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ І МЕТОДІВ ЗМЕНШЕННЯ ВІДХОДІВ НАФТОГАЗОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Орфанова Марія Михайлівна
УДК (502.174 .5): 519.168
УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ І МЕТОДІВ ЗМЕНШЕННЯ ВІДХОДІВ НАФТОГАЗОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ ? 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор геолого-мінералогічних наук, доктор географічних наук, доктор технічних наук, професор Рудько Георгій Ілліч, Державна комісія України по запасах корисних копалин, голова Державної комісії.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Мальований Мирослав Степанович, Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища;
доктор технічних наук, доцент Шкіца Леся Євстахіївна, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри інженерної і комп’ютерної графіки.
Захист відбудеться “ 16 ” квітня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.05 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою:
м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий “___” ______________ 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 20.052.05, к.геол.н. В.Р. Хомин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема екологічної безпеки нафтогазової галузі зумовлена поширеністю підприємств по всій території України, щільною сіткою продуктопроводів і впливом відходів на екологічний стан навколишнього середовища. Характерним для галузі є постійне нагромадження відходів, хоча утилізація, наприклад, відходів нафтовидобутку в порівнянні з їх розміщенням в амбарах знижує шкідливий вплив на довкілля в 64 рази.
Основними об’єктами забруднення є атмосферне повітря, грунти та водне середовище, тобто всі сфери навколишнього середовища. Відходи утворюються на всіх стадіях нафтогазового виробництва в значних об’ємах і характеризуються різноманітним складом та фізико-хімічними властивостями. Така специфіка відходів галузі ускладнює процеси їх утилізації, що приводить до постійного їх нагромадження і погіршення стану навколишнього середовища. З другого боку, існуючі технології утилізації відходів є енергоємними та вимагають значних капіталовкладень. Різноманітність і значний обсяг несистематизованої інформації про напрямки утилізації відходів вимагають автоматизації процесу збору екологічної інформації за єдиними показниками та її комплексної обробки при виборі оптимальних заходів зменшення відходів. Таким чином, удосконалення засобів і методів зменшення об’ємів відходів нафтогазового виробництва з урахуванням екологічних та економічних важелів є актуальною задачею сьогодення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках державної “Програми використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року” (Постанова КМУ № від 28.06.97 р.), у відповідності з планами екологічних науково-технічних розробок для об’єктів ВАТ “Укрнафта” та НДР інституту екологічної безпеки та природних ресурсів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – “Дослідження, розробка та впровадження ефектів механоактивації в технологічні процеси нафтогазового виробництва” (державний реєстраційний № U000960), у рамках якої автором проводились теоретичні розробки для окремих завдань та експериментальні лабораторні дослідження.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає у розробці заходів підвищення екологічної безпеки нафтогазового виробництва на основі удосконалення методів та засобів зменшення об’ємів відходів на підприємстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ І МЕТОДІВ ЗМЕНШЕННЯ ВІДХОДІВ НАФТОГАЗОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок