Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ТА РЕСПІРАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ЛАПАРОСКОПІЧНІЙ ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЇ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ

ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ТА РЕСПІРАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ЛАПАРОСКОПІЧНІЙ ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЇ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ТА РЕСПІРАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ЛАПАРОСКОПІЧНІЙ ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЇ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Бабалян Олександр Володимирович
УДК: 616.366-089.819-089.87-089.5-031.81-06:
[616.214-008.4+616-005]-053.9-037
ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ТА РЕСПІРАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ЛАПАРОСКОПІЧНІЙ ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЇ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, старший науковий співробітник Хижняк Анатолій Антонович, Харківський державний медичний університет, завідуючий кафедрою невідкладних станів та анестезіології.
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор Черній Володимир Ілліч, Донецький державний медичний університет ім. О.М. Горького, завідуючий кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів факультету післядипломної освіти; –
доктор медичних наук, професор Спіцин Олег Миколайович, Луганський державний медичний університет, завідуючий кафедрою анестезіології, екстремальної та військової медицини.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії.
Захист відбудеться 12. вересня 2002 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м.Дніпропетровськ, вул.Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий “09” cерпня. 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент _______________ Кобеляцький Ю.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми.
За короткий період часу ендоскопічні втручання з додаткових діагностичних переросли в самостійний розділ загальної хірургії – ендохірургію. Відносна нетривалість лапароскопічних холецистектомій та менша, у порівнянні з відкритою холецистектомією, травматичність роблять їх більш зумовленими по відношенню до хворих похилого та старечого віку, які потребують підвищеної уваги у зв’язку із супутніми захворюваннями суміжних органів та низькими резервними можливостями життєвоважливих систем організму і диктують природну необхідність швидкого відновлення психо-моторних та кардіо-респіраторних функцій після закінчення втручання, що є важливим у подібних випадках.
Застосування при лапароскопічних втручаннях штучного пневмо-пери-то-неу-ма висуває ряд нових проблем анестезіологічного забезпечення, обумо-влених складним комплексом патофізіологічних процесів: зміною механіки дихання внаслідок підтиснення діафрагми; змінами умов кровообігу у зв’язку з компресією черевної аорти та нижньої порожнистої вени; абсорбцією введеного в черевну порожнину газу чи повітря; положенням пацієнта на операційному столі; дією фармакологічних препаратів.
Ретроспективне та проспективне вивчення післяопераційних ускладнень при лапароскопічній холецистектомії [Бєлопухов В.М. та співавт., 1999; Geb-hardt H. et al., 1997; Kurauchi N. et al., 1999] показало, що більшість з них були обу-мовлені серцево-легеневими дисфункціями через напружений пневмо-перитонеум.
Тому, природним рішенням названих завдань є розробка технології адаптації пневмоперитонеума до індивідуального стану кардіо-респіраторної системи хворого похилого і старечого віку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами.
Дисер-таційна робота є ініціативною та зв’язана з державною програмою Президента України “Охорона здоров’я людей похилого та старечого віку” (номер державної реєстрації теми №0100U004263).
Мета дослідження.
Розроблення технології прогнозування гемоди-намічних та дихальних порушень у хворих похилого і старечого віку під час лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ) для індивідуалізації параметрів пневмопери-тонеума та анестезіологічного забезпечення операції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ТА РЕСПІРАТОРНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ЛАПАРОСКОПІЧНІЙ ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЇ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок