Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОЕТАПНА РОБАСНА АДАПТИВНА ФІЛЬТРАЦІЯ БАГАТОКАНАЛЬНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

БАГАТОЕТАПНА РОБАСНА АДАПТИВНА ФІЛЬТРАЦІЯ БАГАТОКАНАЛЬНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

Назва:
БАГАТОЕТАПНА РОБАСНА АДАПТИВНА ФІЛЬТРАЦІЯ БАГАТОКАНАЛЬНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
ЦИМБАЛ Олег Валерійович
УДК 621.396.96(9)+681.325/.3.01(/.014/.016)
БАГАТОЕТАПНА РОБАСНА АДАПТИВНА ФІЛЬТРАЦІЯ
БАГАТОКАНАЛЬНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ДИСТАНЦІЙНОГО
ЗОНДУВАННЯ
05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аерокосмічному університеті
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, с.н.с.
Лукін Володимир Васильович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, заст. з НДР завідуючого
кафедри “Прийому, передачі та обробки сигналів”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Волосюк Валерій Костянтинович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” (м. Харків), професор
кафедри “Проектування радіоелектронних систем
літальних апаратів”
кандидат технічних наук, с.н.с.
Руженцев Микола Вікторович,
Радіоастрономічний інститут НАН України (м. Харків), заст. завідуючого відділом “Міліметрових
радіотелескопів”
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство “АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань” (м. Харків)
Захист відбудеться 26.09.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.07 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 18.08.2003 року.
Голова
спеціалізованої вченої ради О.О. Зеленський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здатність аерокосмічних радіолокаційних (РЛ) засобів дистанційного зондування (ДЗ) поверхні Землі незалежно від часу доби та погодних умов вирішувати широкий спектр задач попередження і моніторингу екологічних катастроф на воді та на суші, а також практичних народногосподарських задач обумовила широке застосування радіотехнічних систем (РТС) ДЗ у народному господарстві, службами міністерств з надзвичайних ситуацій розвинутих держав, стрімке удосконалювання цих систем. Розвиток засобів ДЗ як космічного, так і авіаційного базування, створення ефективної інфраструктури оперативної інтерпретації, використання і архівації даних ДЗ у масштабах країни є одним із пріоритетних напрямків, що знаходиться в сфері особливої уваги Національного Космічного агентства України і Національної Академії наук України.
Незважаючи на інтенсивне удосконалення в останні десятиріччя апаратних засобів ДЗ, перехід систем формування зображення (СФЗ) від аналогових до цифрових методів реєстрації й обробки даних РТС ДЗ, фізика процесів розповсюдження радіохвиль, особливості функціонування СФЗ, неможливість створення абсолютно надійної лінії передачі даних по радіоканалу навіть у цифровому виді, широке використання старих аналогових протоколів передачі даних ДЗ обумовлюють присутність на радіолокаційних зображеннях (РЛЗ) досить інтенсивних флуктуаційних, імпульсних та інших завад і викривлень, які негативно позначаються на результатах інтерпретації.
Зростаючі вимоги до інформативності й вірогідності даних ДЗ призвели до появи багатоканальних РТС ДЗ, що припускають, як правило, синхронне зондування однієї й тієї ж ділянки земної поверхні автономними підсистемами ДЗ, різниця між якими може варіюватися від розходжень у якихось окремих параметрах до розходжень в основних принципах зондування поверхні Землі та формування зображень ДЗ. Це у свою чергу обумовлює значну різницю у властивостях завад у компонентних зображеннях реєстрованих багатоканальних зображень (БКЗ) ДЗ.
Необхідність “підвищення якості” РЛЗ є однією з головних проблем на етапі вторинної обробки, від якості вирішення якої залежить точність і надійність інтерпретації даних ДЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БАГАТОЕТАПНА РОБАСНА АДАПТИВНА ФІЛЬТРАЦІЯ БАГАТОКАНАЛЬНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок