Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВА І ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО: СОЦІОКУЛЬТУРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ

ДЕРЖАВА І ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО: СОЦІОКУЛЬТУРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ

Назва:
ДЕРЖАВА І ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО: СОЦІОКУЛЬТУРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЧЕРНОНОГ Раїса Андріївна
УДК 316.325+342.1
ДЕРЖАВА І ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО:
СОЦІОКУЛЬТУРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ
Спеціальність: 09.00.03 –
соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (відділ соціальної філософії).
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
МОКЛЯК Микола Миколайович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
АНАЬЇН Валерій Опанасович,
Військовий інститут телекомунікацій та
інформатизації НТУ України “КПІ”,
начальник кафедри;
доктор філософських наук, доцент
ЛАРЦЕВ Володимир Сергійович,
Київських національний економічний університет,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа:
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 23 січня 2004 о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано 18 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л.А.Ситниченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Цілісний соціально-філософський дискурс багатоманітних аспектів проблеми громадянського суспільства безумовно є однією із нагальних сучасних філософських проблем, особливо у такому важливому її вимірі як відносини між державою та громадянським суспільством. Особливої актуальності названій темі, а також проблемам демократизації та легітимації влади, вибору форм правління, лібералізації політичних інституцій надали докорінні зрушення в економічній, соціально-політичній та духовній сферах українського суспільства, прагнення України органічного долучитися до європейського та світового економічного та культурного простору.
Теоретична, соціально-філософська реконструкція умов побудови в нашій країні правової держави та громадянського суспільства, механізмів, стану та перспектив їх співвідношення та взаємозв’язку актуалізується ще й таким важливим до сьогодні завданням, як подолання тоталітарної спадщини з притаманним їй домінуванням держави над громадянським суспільством, над особистістю, зневагою її прав і свобод. То ж йдеться, насамперед, про усвідомлення та створення, на засадах знання особливостей взаємодії держави та громадянського суспільства в межах конкретно-історичних практик, реальних умов побудови на вітчизняному посткомуністичному просторі правової держави та демократичного громадянського суспільства.
Таким чином, виважена відповідь на запитання: “Яке суспільство, яку державу ми будуємо сьогодні в Україні і що мусимо робити для того, щоб бути сучасною, цивілізованою країною?” сприяє вирішенню цілої низки не лише теоретичних, але й болючих для нашого сьогодення практичних проблем, поступовому створенню соціальних відносин та інституцій, які були б прийнятними, справедливими не лише для обраних, а для всіх.
На особливу увагу, в межах теоретичної концептуалізації означеної в роботі взаємодії, заслуговують дві складові сучасного соціально-політичного проекту – інтерпретація суспільства як асоціації самоврядних, незалежних індивідів та створення, на засадах всебічного дослідження відносин держави та суспільства, реальних умов для їх співпраці, співробітництва, діалогу. Адже громадянське суспільство формується як „знизу” (через самоврядування народу), так і „згори”, під впливом держави. То ж нагальне для сучасного українського досвіду звернення до розуміння конкретних механізмів цього процесу є теоретичною підвалиною справжнього визнання громадянського суспільства та зростання демократичної, правової складової в функціонуванні державних інституцій, а також істотним внеском до моделювання перспективних стратегій розвитку українського суспільства та держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДЕРЖАВА І ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО: СОЦІОКУЛЬТУРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок