Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу

Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу

Назва:
Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОТАПОВА ІРИНА ЮРІЇВНА
УДК 370.174+370.179.1
Моральне виховання старшокласників
у процесі вивчення предметів
природничо-математичного циклу
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:  доктор педагогічних наук, професор Курлянд Зінаїда Наумівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, завідувач кафедри педагогіки, м. Одеса.
Офіційні опоненти:     доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Кузь Володимир Григорович, Уманський державний педагогічний університет ім. П. Тичини, професор кафедри дошкільної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, професор Люріна Таніта Іванівна, Київський міський педагогічний університет імені Б.Д. Грінченка, професор кафедри теорії та історії педагогіки.
Захист відбудеться “  ” лютого 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “  ” січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Масол


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Нинішній стан українського суспільства характеризується широким масштабом прогресивних перетворень, змінами в суспільній свідомості та світогляді особистості та разом з тим, тенденцією руйнування багатьох загальнолюдських цінностей. Сучасна людина все більше орієнтується на матеріальний успіх, зовнішні досягнення, прагматичні цілі та цінності, та, як наслідок, втрачає духовні основи свого буття. Коли ж у повсякденному житті людина стикається з стереотипами асоціальної поведінки, саме моральні цінності повинні завдати вектор гуманістичного розвитку суспільства.
Одним з напрямів на цьому шляху є цілеспрямоване, послідовне моральне виховання підростаючого покоління громадян, що у майбутньому зможуть забезпечити розвиток суспільства на демократичних засадах, яким притаманні людяність, толерантність, повага до закону і норм моралі тощо. У зв’язку з цим гостро постає потреба у створенні педагогічних умов для результативного морального виховання старшокласників, де важливим є забезпечення взаємозв’язку морального виховання і вивчення предметів природничо-математичного циклу (ПМЦ) шляхом залучення учнів до активної навчально-пізнавальної діяльності у загальноосвітній школі.
Педагогічною теорією і практикою накопичено значний досвід формування моральних якостей школярів. Вирішенню означених питань присвячено наукові дослідження І. Беха, В. Білоусової, М. Боришевського, Є. Ільїна, Д. Колесова, Т. Люріної, В. Оржеховської, К. Чорної та ін. Питання формування моральних якостей у старшокласників у процесі трудової, економічної та професійної підготовки розглядаються в працях В. Васенка, А. Нісімчука, О. Падалки, Н. Побірченко, І. Прокопенка, О. Шпака та ін.
Аналіз психолого-педагогічних досліджень свідчить, що вченими запропоновано педагогічні засоби, що спрямовано на формування широкого спектру моральних якостей, проте, на уроках ПМЦ моральний аспект виховання старшокласників реалізується недостатньо.
Вирішення даної проблеми у теорії і практиці морального виховання старшокласників пов’язане з необхідністю подолання таких основних суперечностей між:
- недостатньою усвідомленістю організаторами навчально-виховного процесу кардинального зростання ролі морального виховання старшокласників у виконанні соціально-громадських функцій і необхідністю вирішувати нові значущі завдання сьогодення;
- сучасними вимогами держави до моральної вихованості старшокласників та недостатнім рівнем розвитку у них моральних якостей, проявами негативних явищ у життєдіяльності;
- індивідуальними внутрішніми світоглядними позиціями старшокласників і загальними настановленнями педагогічного колективу, який намагається організовувати роботу на єдиних виховних принципах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок