Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН В СИСТЕМІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН В СИСТЕМІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН В СИСТЕМІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,93 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
ПАРСЯК Володимир Никифорович
УДК 65.012.32:334.72
ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН
В СИСТЕМІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Спеціальність 08. 06. 01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної еко-номіки”.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
академік УААН, заслужений діяч
науки і техніки України
Саблук Петро Трохимович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Могильний Олексій Миколайович,
Секретаріат Кабінету Міністрів України,
головний спеціаліст Департаменту
реального сектору економіки
доктор економічних наук, професор
Пашута Микола Тимофійович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України,
головний науковий співробітник
доктор економічних наук
Романова Лідія Василівна,
Академія праці і соціальних відносин
Федерації профспілок України,
завідувач кафедри маркетингу та
менеджменту
Провідна установа: Одеський державний економічний університет, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться “28 “ квітня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, кімн.211).
Автореферат розісланий “ 26 “ березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жук Н.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глибокі соціально-економічні перетворення, які відбуваються в Україні, стали причиною появи та розвитку підприємництва і, насамперед, у найбільш масових його формах. Набута кількість малих підприємств (МП) вимагає переходу до нової якості економічних відносин, яка була б адекватною тим загрозам й ризикам, що генерує по відношенню до них ринкове середовище. Найбільш відповідним поточній ситуації в країні та прогнозам на довгострокову перспективу виявляється їх генезис у напрямі до корпоративної інтеграції.
Ця проблема особливо актуальна для агробізнесу. По-перше, ідеологія реформ, що здійснюються в цьому найважливішому секторі економіки, передбачала перетворення колективних підприємств у фермерські господарства, різні типи господарських товариств тощо. Поряд із безперечними перевагами, ці прогресивні та динамічні способи організації бізнесу не вільні від певних недоліків: деконцентрації виробничих потужностей; розпорошення фінансового, кадрового, науково-технічного потенціалів. Від так, – ускладнення із впровадженням інновацій, здійсненням крупних інвестиційних проектів. По-друге, існує певний лаг між темпами, яких набули реструктуризаційні перетворення, та динамікою опрацювання й запровадження у практику інструментів внутрішньофірмового, а тим більше корпоративного менеджменту. Це знижує ефективність трансформаційних процесів, а інколи викликає сумніви в їх доцільності. По-третє, рано чи пізно наша держава стане частиною єдиної Європи. Вітчизняним сільгосптоваровиробникам доведеться конкурувати із досвідченими та впливовими бізнес-альянсами, які ведуть безкомпромісну боротьбу за привабливі ринки збуту. До цього протистояння треба готуватися заздалегідь.
Здійснити за допомогою доцільного наукового апарату ідентифікацію та діагностику глибини й меж наведених та інших актуальних проблем і запропонувати коректні й обґрунтовані методи їх вирішення стало науковим завданням дисертаційного дослідження.
Слід зазначити, що окремим аспектам розвитку підприємництва та його внутрішньої організації присвячено ряд ґрунтовних публікацій. Так, загальнометодологічні та теоретичні питання щодо економіки перехідного періоду та, відповідно, малого бізнесу викладені, зокрема, в працях З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН В СИСТЕМІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок