Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення терапії прееклампсії на основі корекції патогенетичних змін в системі L-аргінін-NO

Удосконалення терапії прееклампсії на основі корекції патогенетичних змін в системі L-аргінін-NO

Назва:
Удосконалення терапії прееклампсії на основі корекції патогенетичних змін в системі L-аргінін-NO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,76 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
САЗОНЕНКО ЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 618.3-06:616.61]-092-07-08:[546.172.6-31+547.495.9-
Удосконалення терапії прееклампсії на основі корекції патогенетичних змін в системі L-аргінін-NO
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ- 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
заслужений діяч науки і техніки України
Венцківський Борис Михайлович,
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Коломійцева Антоніна Георгіївна,
Інститут педіатрії, акушерства та
гінекології АМН України, головний науковий
співробітник відділення патології вагітності і пологів
доктор медичних наук, професор
Гнатко Олена Петрівна
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №2
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №2, м.Харків
Захист відбудеться 03.05.2007р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України (01050, м.Київ, бульв.Тараса Шевченка. 17).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України (01057, м.Київ, вул.. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 02.04.2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.М. Вітовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема гестозів залишається однією з найбільш актуальних у сучасному акушерстві. Це пов’язано насамперед з високою поширеністю цієї патології (біля 14% від всієї патології вагітних) та суттєвим зростанням частоти тяжких та атипових форм в останні роки. Питома вага прееклампсії в Україні зросла з 1995 року від 27,9% до 40,7%, а тяжких форм – від 0,22% до 0,8% і немає тенденції до зниження. Гестоз визначає рівень перинатальної захворюваності і смертності та є одним з найнебезпечніших ускладнень вагітності й пологів, займаючи одне з перших трьох місць серед причин материнської смертності (Савельєва Г.М., 1998). Виникнення при пізньому гестозі хронічної плацентарної недостатності і хронічної гіпоксії плоду сумнівів у даний час не викликає (Саламаха В.И., 1990; Савельєва Г.М. и др., 1991).
Попри велику кількість теорій етіопатогенезу преекламсії немає єдиної думки щодо походження цього ускладнення вагітності. Результати досліджень останніх років свідчать про те, що гестоз є полісиндромним захворюванням, в основі якого лежить патологія ендотелію, де синтезується ряд медіаторів, що регулюють судинний тонус, зокрема ендотелій-релаксуючий фактор (NO). Дослідження останніх років показали, що молекула NO має широкий спектр біорегуляторної дії, зокрема у фізіологічних і патологічних процесах, що відбуваються в організмі жінки під час вагітності (Виноградов Н.А., 1997; Малышев И.Ю., 1997).
З огляду на основні біологічні ефекти NO (регулювання тонусу судин, стабілізація реологічних властивостей крові, проникності стінки судин, ліквідація наслідків метаболічного ацидозу) цілком логічним є припущення, що розвиток прееклампсії вагітних з її класичною тріадою Цангемейстера є результатом неспроможності організму до продукції ендотеліальних факторів регуляції, зокрема NO (Гуревич К.Г. и др., 2000; Christopherson K.S., 1997). Розвиток прееклампсії закономірно супроводжується погіршенням фетоплацентарного кровообігу і розвитком плацентарної недостатності різного ступеня (Гоженко А.І. та ін., Зелінський О.О. та ін., 1999).
З огляду на все сказане, виникає потреба подальшого всебічного обстеження вагітних з прееклампсією для з’ясування патогенетичних ланок розвитку даного ускладнення, необхідність пошуку та розробки нових високоефективних, патогенетично обґрунтованих методів лікування ПЕ (Шехтман М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Удосконалення терапії прееклампсії на основі корекції патогенетичних змін в системі L-аргінін-NO

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок