Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Культурна спадщина та її вплив на розвиток регіонів України (суспільно-географічне дослідження)

Культурна спадщина та її вплив на розвиток регіонів України (суспільно-географічне дослідження)

Назва:
Культурна спадщина та її вплив на розвиток регіонів України (суспільно-географічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна Академія наук України
Інститут географії
Поливач Катерина Анатоліївна
УДК 911.3:008(477)(043.5)
Культурна спадщина та її вплив на розвиток регіонів України (суспільно-географічне дослідження)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті географії НАН України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор географічних наук, професор
Руденко Леонід Григорович
Інститут географії НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Любіцева Ольга Олександрівна
Київський національний університет
ім. Т. Шевченка,
завідувач кафедри країнознавства і туризму
доктор географічних наук, професор
Яковенко Ірина Михайлівна
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри туризму
Захист відбудеться 7 вересня 2007 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 Інституту географії НАН України за адресою: 01034, Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України
(01034, Київ-34, вул. Володимирська, 44).
Автореферат розісланий 3 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук Т.Ю. Мельниченко


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сьогодні відбувається активна інтеграція України до світового культурного простору, тому повноцінне та всебічне виявлення й вивчення культурної спадщини (КС) з метою виваженого використання і комплексного збереження – стратегічне, державної ваги гуманістичне і науково-практичне завдання. Отже, наукове забезпечення діяльності в сфері функціонування спадщини в контексті всієї системи сучасних процесів, що визначають розвиток суспільства і його взаємодію із природним середовищем, набуває надзвичайної актуальності.
Важливість кваліфікованого аналізу та оцінки потенціалу КС, як і будь-якого іншого виду ресурсів, полягає в обґрунтуванні його подальшого ефективного використання, а саме: системно-структурному визначенні місця конкретного ресурсу на даній території, встановленні адекватних цьому ресурсу шляхів і форм його розвитку та в забезпеченні скоординованих дій всіх учасників процесу освоєння і розвитку ресурсу.
Однак, незважаючи на значний методологічний, методичний та практичний доробок іноземних і вітчизняних учених у сфері спадщини, в сучасній вітчизняній суспільній географії відсутнє узагальнююче дослідження цієї сфери, як на рівні країни, так і на рівні її регіонів. До останнього часу питання оцінки КС не включалися у площину наукових досліджень та практичної діяльності щодо визначення сукупного потенціалу території та шляхів її розвитку.
Необхідність вирішення даних питань обумовила доцільність вибору теми дослідження, визначила його завдання та напрями.
Методологічною базою роботи є основні положення теорії суспільної географії, закладені в працях Е.Б. Алаєва, І.О. Горленко, С.І. Іщука, В.П. Нагірної, О.М. Паламарчука, М.М. Паламарчука, М.Д. Пістуна, О.Г. Топчієва, О.І. Шаблія; теоретичні і прикладні дослідження спадщини, які здійснюють культурознавці, історики та правознавці В.І. Акуленко, В.О. Горбик, Т.І. Катаргіна, Т.В. Курило, В.М. Піскун, Л.В. Прибєга, архітектори та містобудівники М.В. Бевз, В.В. Вечерський, Є.Є. Водзинський, В.Т. Завада, О.В. Лесик, Т.Ф. Панченко, економісти, економіко-географи та фахівці туристичної галузі О.О. Бейдик, К.М. Горб, В.К. Євдокименко, І.Ф. Карташевська, О.О. Любіцева, Г.П. Науменко, В.І. Павлов, Л.М. Черчик, І.М. Яковенко, а також теоретичні та прикладні розробки у сфері історико-культурної і природної спадщини провідних зарубіжних вчених (Ю.О. Вєдєнін, Л. Гаррісон, Б. Грехем, А.І. Єльчанінов, І.В. Зорін, В.О. Квартальнов, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Культурна спадщина та її вплив на розвиток регіонів України (суспільно-географічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок