Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

ОРГАНІЗАЦІЯ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
РАССКАЗОВА ОЛЬГА ІГОРІВНА
УДК 379.825
ОРГАНІЗАЦІЯ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
У ПОЗАШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дмитренко Тамара Олександрівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г. С. Сковороди,
завідувач кафедри соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький інститут підвищення кваліфікації
керівних кадрів освіти,
завідувач кафедри педагогічної
майстерності і нових технологій;
кандидат педагогічних наук
Редіна Валентина Андріївна
Харківська обласна станція юних туристів,
директор.
Провідна установа: Волинський державний університет
ім. Лесі Українки, кафедра соціальної
педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Луцьк.
Захист відбудеться “_18_“_березня____ 2003 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.19. у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. № 6-82.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, .
Автореферат розісланий “__16__” __лютого__ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гапон Е.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми. В умовах відродження національної системи освіти позашкільні заклади стають невід'ємним компонентом освітньої структури, який сприяє всебічному, гармонійному розвитку особистості, соціальній адаптації та самореалізації людини в суспільстві. Позашкільні заклади, що працюють у соціально-культурній і освітній сферах, доповнюють шкільну освіту, створюють позитивне виховне середовище для учня.
В Україні сьогодні існує досить розвинена мережа позашкільних закладів. 2000 року вона складалася з 1497 закладів, охоплювала понад 1,2 мільйона учнів і 35 тисяч педагогічних працівників. Аналіз сучасного стану подібних закладів дозволяє зробити висновок, що їх діяльність має спільну рису – творчий характер. Даний факт пояснюється тим, що творчість як свідомий продуктивний прояв людського "Я" найбільше відповідає особливостям соціально-педагогічного процесу позашкільного закладу, який орієнтовано на створення умов для цілеспрямованого, активного, самостійного проведення вихованцями свого вільного часу.
Аналіз творчої складової соціально-педагогічного процесу позашкільного закладу грунтується на сучасних дослідженнях сутності творчості, в яких було розкрито різні її аспекти: з діяльнісних позицій творчість вивчалася вітчизняними науковцями В. П. Івановим, О. І. Клепіковим, І.Т. Кучерявим, А. Г. Спіркіним, В. А. Цапком, А. Г. Шуміліним, Л. В. Яценком, зокрема, творчу діяльність учнів розглядали В. І. Андреєв, Л. С. Виготський, О. М. Леонтьєв, С. Л. Рубінштейн, С. О. Сисоєва, А. Г. Спіркін; творчість як феномен людської культури аналізували Б. Г. Ананьєв, С. С. Батенін, М. М. Бахтін, М. С. Каган, В. А. Малахов, В. Ф. Овчинников, А. Х. Чаплигін; вивченню творчості як форми прояву внутрішньої сутності людини були присвячені роботи В. І. Андреєва, Д. Б. Богоявленської, Р. М. Грановської, А. З. Зака, В. О. Кан-Калика, Н. В. Кичука, О. Н. Лука, В. О. Моляки, Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок