Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ

Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ / сторінка 2

Назва:
Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,87 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Одержано безрозмірні критерії стійкості, які зв'язані з кінетикою процесу. Знайдено необхідні та достатні умови виникнення коливної нестійкості та встановлено її роль у дестабілізації системи. Експериментально вивчено вплив сили струму та напруги на енергетичні параметри та параметр інтенсифікації процесу електролізу. Досліджено дію магнітних полів на зміну напруги при наявності та відсутності просторового дисипативного структурування в гальваностатичному режимі. Виявлено та проаналізовано осциляторну поведінку системи в режимі постійної напруги між електродами, зумовлену ефектом солевої пасивації.
Практичне значення одержаних результатів. Отримані результати необхідні для вибору оптимальних умов та оптимізації параметрів електролізу, при яких в системі формуються просторові дисипативні структури, що спричинюють інтенсифікацію електрохімічного процесу, зменшують витрати електроенергії на осадження одиниці маси металу.
Результати роботи є основою для формування наукового підходу до пояснення процесів електролізу при наявності просторових дисипативних структур, зумовлених концентраційною поляризацією, для яких характерне врахування природної конвекції та впливу магнітного поля.
Особистий внесок здобувача. Дисертант брав участь у вдосконаленні та апробації математичної моделі, що описує появу гідродинамічної нестійкості в електрохімічних системах. Знайшов достатні умови виникнення коливної нестійкості в ізотермічних системах. Власноруч поставив та виконав усі експериментальні дослідження. Самостійно створив комп'ютеризоване робоче місце та склав необхідні програми для запропонованих у даній роботі завдань. Результати обговорені разом з науковим керівником проф. В.В. Нечипоруком.
Апробація результатів дисертації. Деякі результати досліджень, викладені в дисертаційній роботі, доповідались й обговорювались на конференціях:
VII Всероссийская студенческая научная конференция. (Екатеринбург–1997).
VII Всероссийская студенческая научная конференция. (Екатеринбург–2000).
II Український електрохімічний з'їзд. (Дніпропетровськ –1999).
14-thCongress Of Chemical and Process Engineering CHISA–2000 (Prague–2000).
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 10 робіт. З них: 5 статей в наукових журналах; 1 стаття в збірці наукових праць; 4 тез конференцій.
Структура та обсяг роботи. Дисертація складається з вступу, 4 розділів, висновків, списку використаних джерел (141 найменування), 2 додатків і викладена на 128 сторінках. Робота ілюстрована 43 рисунками та містить 5 таблиць.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
В першому розділі подано визначення і класифікацію дисипативних структур та умови їх формування у системах, потенційно здатних до самоорганізації. Наводяться найбільш типові, класичні приклади ПДС в гідродинаміці за рахунок механізмів Релея-Бенара (температурна задача) та Марангоні (рідиннофазні системи). Проведено огляд літературних джерел по ПДС в електрохімічних системах, по впливу магнітних полів на хімічні та електрохімічні процеси: корозію, електроосадження, деякі хімічні перетворення, а також на фізичні системи – структурування рідин, здатних до намагнічування, в магнітному полі. Зазначено деякі найбільш типові закономірності у формуванні ПДС, недостатню висвітленість і суперечливість наявних даних із впливу магнітних полів на хімічні та фізико-хімічні системи та інші невирішені проблеми і питання.
В другому розділі описуються методи та методики дослідження поведінки електрохімічних систем при наявності та відсутності ПДС. Подано характеристики матеріалів та реактивів, використаних у ході експериментів. Наведено схеми та ескізи експериментальних приладів. Представлено спеціально сконструйовану компўютеризовану систему збору інформації, використану під час експерименту, подано основні характеристики інтерфейсу та програмного забезпечення.
В третьому розділі пропонується математична модель, що описує поведінку системи з конвективною нестійкістю, враховуючи кінетику електродних процесів як на катоді, так і на аноді при постійній напрузі між електродами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок