Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ

Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ / сторінка 4

Назва:
Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,87 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Накладання на систему однакової напруги, такої щоб |Ra|>Rakr, викликає в першому випадку конвекцію, а в другому – буде механічна рівновага. Відношення струму в першій системі до струму в другій показує у скільки раз швидше протікає процес осадження. Результати досліджень показали, що наявність вільної конвекції інтенсифікує процес, величина інтенсифікації збільшується з ростом прикладеної напруги і для зазначеної вище системи досягає максимальної величини рівної 2,6.
В четвертому розділі експериментально вивчено поведінку системи та відгук її електричних параметрів під час електролізу в гальваностатичному режимі та при постійній напрузі між електродами; вплив орієнтації електродів у гравітаційному полі на інтенсивність транспортних процесів; дію магнітного поля на процеси самоструктурування та транспорту.
Порівнюючи значення сили струму при ПДС та у його відсутності, рис. , бачимо, що при фіксованій різниці потенціалів із збільшенням кута нахилу електродів до горизонту спостерігається зростання густини струму. Це зумовлено зменшенням шляху переносу електроактивних компонент від одного електрода до іншого (900<a<1800)* за допомогою конвекції. При збільшенні кута нахилу електродів 00<a<900 спостерігається незначне зростання струму, зумовлене сповзанням ламінарних потоків під дією градієнта густини електроліту та гравітаційного поля, оскільки градієнт густини, що виникає, стабілізує систему при a=00. Дестабілізація механічно-рівноважного стану відбувається тоді, коли з'являється складова градієнта густини антипаралельна до гравітаційного поля. Подальше збільшення швидкості електролізу пояснюється становленням та розвитком конвективного руху.
Стаціонарні вольт-амперні криві, одержані в гальваностатичних умовах, свідчать, що процес електролізу при наявності ПДС можна здійснювати при значеннях сили струму вищих за гранично-дифузійні отримані за умови відсутності руху електроліту в міжелектродному просторі. Конвекція в системі приводить до зменшення ефективної товщини подвійного електричного шару та омічного спаду напруги, що в свою чергу спричинює зменшення сумарної напруги розкладу електроактивних компонент електроліту.
Залежність сумарної (катодної та анодної) поляризації від прикладеної до електродів напруги (область існування циркуляційних комірок Бенара) є лінійною і зменшується із збільшенням кута нахилу, тоді як в області 30 – 80 мВ спостерігається розщеплення поляризаційних кривих, що свідчить про еволюцію конвективного руху.
Критичні значення напруг, при яких спостерігається розгалуження кривих поляризації та відповідні їм значення густини струму в залежності від кута нахилу відображені на рис. . Видно, що із збільшенням кута нахилу електродів 900<a<1800 значення критичної напруги зменшується. Це зумовлено зменшенням шляху переносу компонент l=d/cosa, тобто збільшенням швидкості доставки іонів від одного електрода до іншого.
Вольтамперні характеристики системи в залежності від міжелектродної відстані подані на рис. Видно , що зі збільшенням міжелектродної відстані інтенсивність електролізу зменшується. Це можна пояснити зростанням омічного спаду напруги на комірці.
Залежність величини параметру інтенсифікації процесу електролізу за рахунок просторового дисипативного структурування в режимі постійної напруги між електродами представлена на рис.Як видно, параметр інтенсифікації збільшується при зростанні d. Це вказує на зростання частки конвективного масопереносу впродовж електролізу та зумовлено зменшенням тертя–ковзання рідини з приповерхневими нерухомими шарами рідини, а також раціональним, найбільш вигідним для системи розміром циркуляційних комірок Бенара. Із зростанням прикладеної напруги величини інтенсифікації зростають, досягаючи максимального значення для області дифузійної кінетики процесу. Дані подані на рис. стосуються випадку закритичних величин параметрів, тобто при накладанні зовнішніх сил в системі при верхньому розташуванні анода обов'язково виникатиме конвекція.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок