Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ

Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ / сторінка 6

Назва:
Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,87 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Як видно з рис.відчутний результат впливу магнітного поля спостерігається на хроновольтметричних кривих при струмах, наближених до граничного.
ВИСНОВКИ
1. Одержано швидкості циркуляційної конвекції для електроліту з концентрацією іонів Cu2+ ·10-3 М. Встановлено, що із збільшенням міжелектродної відстані від 2 до 20 мм величина максимальної швидкості монотонно зростає, досягаючи стаціонарного значення 1,7 мм/c при міжелектродній відстані більше 20 мм. Збільшення міжелектродної відстані до 20 мм посилює інтенсивність природної конвекції, при цьому, характер руху рідини – ламінарний у всьому діапазоні досліджуваних густин струму та міжелектродних відстаней.
2. При електролізі в концентрованих за іонами Cu2+ електролітах з верхнім розташувванням катода виявленo режим осциляторної нестабільності, який характеризується двома типами коливань: моно та три  амплітудними в області існування коливань при міжелектродній напрузі 115 –  мВ. Розташування верхнім електродом анода дає змогу усунути солеву пасивацію міді та уникнути коливань струму до міжелектродих напруг 400 мВ, що дозволяє проводити процес в більш інтенсивному режимі.
3. Наявність просторових дисипативних структур в системі в гальваностатичному режимі спричинює зменшення напруги між електродами, внаслідок чого на осадження одиниці маси металу необхідно витратити менше електроенергії. Величина пониження енергоспоживання є функцією струму, міжелектродної відстані та концентрації електроліту.
4. Теоретично та експериментально показано, що в режимі з постійною напругою між електродами при наявності в системі просторового дисипативного структурування спостерігається інтенсифікація процесу. Експериментально встановлено, що величина параметра інтенсифікації зменшується із збільшенням концентрації електроліту.
5. Найбільший вплив магнітного поля під час електролізу в системі Cu|CuSO4,2O|Cu спостерігається при перпендикулярності напруженості постійного магнітного поля електричному. Величина відношення граничних струмів при наявності та відсутності магнітного поля не залежить від концентрації електроліту та орієнтації електродів відносно гравітаційного поля і становить 1,22±0,03.
6. Накладання зовнішнього магнітного поля на електрохімічну систему веде до пониження напруги між електродами, причому у випадку змінного магнітного поля зазначений ефект більш суттєвий.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ ВИКЛАДЕНО В ПУБЛІКАЦІЯХ
1. Нечипорук В.В., Скіп Б.В., Баб'юк Д.П. Прискорення електрохімічних процесів за рахунок просторового дисипативного структурування // Укр. хім. журн.  .- Т.65.- №8.- С.122-126.
Дисертант поставив та провів усі експерименти, брав участь у обговоренні отриманих результатів.
2. Скіп Б.В., Нечипорук В.В., Олійник Т.М. Ефекти при електролізі в присутності просторового дисипативного структурування // Укр. хім. журн. - 2000. - Т.66. - №8. - С.112-113.
Дисертант самостійно провів експериментальні дослідження, що висвітлені в даній статті та запропонував пояснення отриманим результатам.
3.  Скіп Б.В., Нечипорук В.В.  Про вплив орієнтації електродів стосовно сили гравітації у стандартному електроліті міднення на солеву пасивацію// Укр. хім. журн. - 2000. -Т.66. - №11. - С. .
Дисертант подав ідею, виконав усі експерименти та запропонував належні пояснення.
4. Скіп Б.В., Нечипорук В.В., Баб`юк Д.П. Енергетичні параметри електрохімічних процесів при наявності просторового дисипативного структурування // Вопросы химии и химической технологии. Днепропетровск.-1999.-№1.- С.300-301.
Дисертантом підготовлено установку, експериментально досліджено систему.
5. Бабюк Д.П., Нечипорук В.В., Скип Б.В. Концентрационные граничные условия в теории конвективной устойчивости электролита при поддержке постоянного напряжения на ячейке // Там же.-С.22-24.
Дисертантом виконані всі експерименти, необхідні для побудови та перевірки створеної математичної моделі.
6. Нечипорук В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Вплив Просторового ДИСИПАТИВНОГО СТРУКТУРУВАННЯ на процес електролізу СИСТЕМи ТВЕРДИЙ ЕЛЕКТРОД – РОЗЧИН ЕЛЕКТРОЛІТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок