Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ / сторінка 3

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Ці питання і явились предметом нашого дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами.
Дисертаційна робота є фрагментом планової бюджетної науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії Одеського державного медичного університету, яка присвячена опрацюванню немедикаментозних методів лікування хворих на ревматологічні захворювання (№ держреєстрації 0196 UO07678). Фрагмент роботи, присвячений вивченню застосування магнітотерапії та ультрафонотерапії у комплексному лікуванню хворих на артроз, виконано безпосередньо автором.
Мета проведеного дослідження: підвищити ефективність реабілітації хворих на коксартроз шляхом застосування в комплексному відновлювальному лікуванні магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду на різних етапах (до та після ендопротезування кульшового суглоба).
Для досягнення цієї мети поставлені наступні завдання:
1. Вивчити особливості клінічного перебігу дегенеративно-дістрофічного процесу у хворих на коксартроз в залежності від стадії захворювання та тривалості патологічного процесу.
2. Виявити характер впливу комплексного застосування магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду на стан клініко-функціональних показників хворих на коксартроз, які знаходяться на реабілітаційному етапі після ендопротезування кульшового суглоба.
3. Обгрунтувати доцільність комплексного застосування магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду у хворих на коксартроз як на етапі підготувальних заходів до ендопротезування кульшового суглоба так і на етапі реабілітації після оперативного втручання.
4. Оцінити ефективність комплексного впливу магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду на якість життя хворих на коксартроз за даними безпосередніх та віддалених результатів лікування.
5. Розробити дифереційовані показання до комплексного застосування магнітотерапії та ультрафонофорезу хондроксиду на до- та післяопераційному етапах, в залежності від особливостей клінічного перебігу коксартрозу.
Об'єкт дослідження: клініко-функціональні показники стану кульшових суглобів хворих на коксартроз, які знаходяться на різних етапах відновлювального лікування.
Предмет дослідження: клінічні, функціональні, гоніометричні, лабораторні показники стану кульшових суглобів хворих на коксартроз під впливом комплексного застосування магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду на до- та післяопераційному етапах відновлювального лікування хворих на коксартроз.
Методи дослідження: клінічні (загальне клінічне обстеження, показники суглобового синдрому, альгофункціональний індекс Лекена, гоніометрія), рентгенологічні, лабораторні (загальноклінічне дослідження крові) та біохімічні показники активності процесу, математично-статистичний аналіз.
Наукова новизна одержаних результатів. Виявлено, що виражені дегенеративно-дистрофічні зміни в одному із кульшових суглобів зумовлюють зміну положення таза, порушують біомеханіку ходьби, збільшують навантаження на хребет і контрлатеральний кульшовий суглоб, викликаючи в ньому вторинні патологічні зміни. Компенсаторний перерозподіл механічного навантаження і функції опори з первинно залученного у дегенеративно-дістрофічний процес кульшового суглоба на здорову кінцівку, обумовлює перевантаження суглобових тканин, що надалі приводить до дегенерації і деструкції суглобового хряща протилежного кульшового суглоба, і як наслідок – розвиток двостороннього коксартрозу. Показано, що ендопротезування одного кульшового суглоба значно покращує якість життя хворого, але не вирішує проблему в цілому. Саме залучення в патологічний процес контрлатерального кульшового суглоба, обумовлює необхідність застосування засобів, які запобігають розвитку та прогрессуванню дегенеративно-дістрофічних змін у протилежному ендопротезу кульшовому суглобі.
Розроблено комплекс етапного лікування і реабілітації хворих на коксартроз, що включає застосування магнітотерапії та ультрафонофорезу хондроксиду на різних етапах відновлювального лікування – на підготувальному етапі до ендопротезування кульшового суглоба та на етапі післяопераційної реабілітації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок