Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ / сторінка 4

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Встановлено, що під впливом фізіотерапевтичного комплексу на етапі післяопераційної реабілітації спостерігалась позитивна динаміка клінічної симптоматики, зменшення показників больового, суглобового, запального та альгофункціонального індексів, покращення функціонального стану контрлатерального кульшового суглоба.
Стабілізація функціональної здатності контрлатерального кульшового суглоба оптимизує перебіг та тривалість раннього послеопераційного періоду та ефективність відновлювальних заходів на даному етапі, оскільки саме в цей період реабілітації масимальне статичне та механічне навантаження приходиться на контрлатеральний ендопротезу кульшовий суглоб, сприяє адекватній адаптації хворого до відновлення рухів в ураженому суглобі і компенсованій довжині оперованої кінцівки.
Доведена доцільність також і передопераційної підготовки з комплексним застосуванням фізичних чинників (магнітотерапії та ультрафонофорезу хондроксиду), особливо у хворих з вираженим двостороннім коксартрозом.
Застосування поряд з медикаментозною терапією фізіотерапевтичного комплекса до та після операції ендопротезування кульшового суглоба дозволяє запобігти активації дегенеративно-дистрофічного процесу в контрлатеральному кульшовому суглобі. Стабілізація функціонального стану контрлатерального кульшового суглоба забезпечує нормалізацію біомеханіки ходьби, що приводить до зменшення навантаження на хребет і сприяє повноцінному інтегруванню оперованої кінцівки в кінематичну цеп.
Вивчення безпосередніх та віддалених наслідків лікування показало, що застосування магнітотерапії та ультрафонофорезу хондроксиду у хворих на етапах доопераційної підготовки та після ендопротезування суглобів забезпечує більш тривалу стабілізацію процесу, підвищує еффективність реабілітаційних заходів. Позитивний результат спостерігався не лише при початкових проявах хвороби, а й при прогресуванні коксартрозу: при ІІ та ІІІ стадії процесу. Стійкість терапевтичного ефекту протягом 6 місяців спостерігалась у 82,5% хворих, протягом року – у 55% хворих. Використання даного способу лікування дозволяє оптимізувати лікування, знизити його собівартість, а також поліпшити якість життя і прогноз даної категорії хворих.
Практична цінність роботи. Опрацьовано диференційовані показники, що до застосування магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду при лікуванні хворих на артроз з переважним ураженням обох кульшових суглобів, залежно від стадії та клінічних проявів хвороби. При виражених клінічних проявах коксартрозу з боку контрлатерального кульшового суглоба, запропонована методіка застосовується не тільки на етапі післяопераційної реабілітаціі, а також на етапі доопераційної підготовки.
Поряд з ефективністю і доступністю даного комплексу важливою перевагою є відсутність побічних явищ, можливість поєднання з фармакологічними чинниками і зниження їх дозування.
Одержані результати можуть використовуватись в поліклінічних, ревматологічних, ортопедичних і фізіотерапевтичних відділеннях лікарень, відділенях ревматологічного та ортопедичного профілю санаторіїв.
Результати роботи впроваджені у практику фізіотерапевтичного та ревматологічного відділення МКЛ № 9, МКЛ №11 та у лікувальну практику фізіотерапевтичного, ревматологічного та ортопедичного відділеннь обласної клінічної лікарні (м. Одеса).
Особистий внесок дисертанта. Автором самостійно проаналізовано наукову та патентно-інформаційну літературу, опрацьовано ідею, визначено мету, задачі та методологію дослідження. Дисертантом проведено формування груп обстежуваних, клініко-інструментальні дослідження та лікування хворих. Автором самостійно виконана статистична обробка, аналіз та узагальнення результатів клінічних, інструментальних та лабораторних методів дослідження.
Оформлення автореферату та наукових статєй проведено автором також самостійно. В усіх роботах, які було опубліковано у співавторстві, дисертанту належить матеріал, стосовано до опрацьованих методик лікування хворих на артроз, дінамічне спостереження за хворими, оцінка ефективності лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок