Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ / сторінка 5

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації викладені та обговорені на науково-практичній конференції із міжнародною участю, присвяченої 100-річчю кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії Одеського державного медичного університету (Одеса, жовтень 2003 р.), науково-практичній конференції „Вчені майбутнього” (Одеса, 2003 р.), Республіканській науково-практичній конференції з міжнародною участю „Актуальні питання фізіотерапії і медичної реабілітації” (Одеса, 2004), науково-практичній конференції „Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики системних захворювань сполучної тканини” (Харьків, 2004), науково-практичній конференції „Нове в терапії та кардіології: доказова медицина та реальна клінічна практика” (Одеса, 2006).
Апробація роботи була проведена на спільному засіданні університетської проблемної комісії „Терапевтичні спеціальності" і кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії Одеського державного медичного університету, а також на засіданні клінічного відділу Українського НДІ медичної реабілітації та курортології.
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 11 наукових праць (самостійних - 3), з них: 4 - журнальні статті, 2 - патенти України на винахід, 5 - тези доповідей.
Структура та обсяг дисертації. Дисертацію викладено українською мовою на 144 сторінках текстового матеріалу. Вона містить вступ, огляд літератури, виклад матеріалу і методів дослідження та лікування, розділи власних спостережень, аналіз і узагальнення отриманих результатів досліджень та висновки. Список використаної літератури складається з 282 джерел, з яких 208 – кирилицею, 74 – латиницею. Роботу ілюстровано 20 таблицями та 11 малюнками.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали і методи дослідження. Для вирішення поставлених завдань були обстежені 120 хворих на коксартроз, які знаходяться на різних етапах відновлвального лікування.
З метою оцінки артрологічного статусу та дослідження функціонального стану кульшового суглоба у хворих на коксартроз використовували анкету, за допомогою якої визначали альгофункціональний індекс Лекена (Lequesne M.G., 1997).
Функціональні порушення в суглобах оцінювали шляхом вимірювання амплітуди рухів у суглобах методом гоніометрії. Виміри здійснювали за нейтрально-нульовим методом В.В. Попова, коли за нульову позицію приймається анатомічне положення випрямленої кінцівки.
Активність запального процесу в обстежених хворих визначали за загальноприйнятими показниками: загальний білок, білкові фракції сироватки крові, ШОЕ, СРБ, фібриноген, загально клінічне дослідження крові.
В залежності від застосованої методики лікування були виділені три групи хворих:
1. Хворі на коксартроз (45 хворих), які до та після ендопротезування кульшового суглоба отримували загальноприйняту терапію. Вона включала відповідний руховий режим з обмеженням надмірного навантаження на суглоби, комплекс лікувальної гімнастики, прийом хондропротекторів (хондроітін сульфат 750 мг 2 рази на день протягом 3 тижнів, потім 500 мг 2 рази на день тривало). При запальних явищах в суглобових тканинах – короткий курс нестероїдних протизапальних препаратів (німесулід та його аналоги в добовій дозі 100 мг протягом 8-10 днів).
2. Хворі на коксартроз (45 хворих), які до ендопротезування кульшового суглоба отримували загальноприйняту терапію, а після ендопротезування кульшового суглоба отримували курс комплексного застосування магнітотерапії (МТ) та ультрафонофореза хондроксиду (УФФ хондроксиду) на фоні загальноприйнятої терапії.
1 етап – включення впливу низькочастотним змінним магнітним полем на поперекову ділянку хребта (рефлексогенні зони L1 – L5 ) та на ділянку контрлатерального ендопротезу кульшового суглоба (апарат „Магнітер”, магнітна індукція 35 мТл, частота 50 Гц, тривалість процедури 10 хв) щодня, 10 сеансів на курс лікування.
2 етап – застосування фармако-фізіотерапевтичного комплексу (ультрафонофорез хондроксиду). Озвучування здійснювалось від апарату УЗТ-1,01 Ф з частотою 880 кГц, інтенсивністю 0,2–0,4 Вт/смІ, у контактному положенні випромінювача, у безупинному режимі, тривалість процедури – 4-12 хвилин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок