Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ / сторінка 9

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

На підставі аналізу результатів, отриманих при проведенні клініко-інструментальних досліджень з урахуванням параметрів доказової медицини по дізайну та проведенню клінічних досліджень при артрозі (коксартрозі) отримані дані, що свідчать про підвищення ефективності комплексу відновлювальних заходів на різних етапах лікування хворих на двосторонній коксартроз шляхом комплексного застосування фізичних чинніків (магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду) на ділянку контрлатерального кульшового суглоба.
Застосування комплексу МТ і УФФ хондроксиду на етапі лікування коксартрозу до операції ендопротезування кульшового суглоба дозволяє запобігти активації дегенеративно-дистрофічного процесу в контрлатеральному кульшовому суглобі, що виникає внаслідок перерозподілу статичного і механічного навантаження на неоперовану кінцівку. Функціональна стабільність протилежного ендопротезу кульшового суглоба сприяє максимальній адаптації хворого до умов нової біомеханіки ходьби, забезпечує максимальну ефективність реабілітаційних заходів у післяопераційному періоді.
Комплексне використання МТ і УФФ хондроксиду в ранньому післяопераційному періоді підвищує ефективність комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на зменшення активності і виразності клінічних проявів дегенеративно-дистрофічного процесу в контрлатеральному кульшовому суглобі.
Відсутність або зменшення больових відчуттів, відновлення або збільшення обсягу рухів, зменшення ступеня функціональної недостатності протилежного ендопротезу кульшового суглоба сприяє ранньому розширенню режиму рухової активності, створює оптимальні умови для комплексу заходів, спрямованих на відновлення функції опори і пересування оперованої кінцівки.
Встановлено, що у хворих на коксартроз, що знаходяться на реабілітаційному етапі після ендопротезування кульшового суглоба, комплексне застосування магнітотерапії та ультрафонофореза хондроксиду на ділянку контрлатерального ендопротезу кульшового суглоба позитивно впливає на функціональний стан кульшового суглоба, клінічні прояви коксартроза, перебіг реабілітаційного періода в цілому.
Розроблений фізіотерапевтичний комплекс, разом з його ефективністю і доступністю, має ряд переваг, а саме: відсутність побічних явищ, можливість його поєднання з медикаментозними засобами зі зниженням їх дозування або повною відмовою від таких.
Отримані дані дозволяють рекомендувати проведення повторних курсів лікування з періодичністю 6 – 8 місяців.
ВИСНОВКИ
1. У хворих на коксартроз, які надходять до стаціонару з метою ендопротезування одного з кульшових суглобів виявлено, що виражені дегенеративно-дистрофічні зміни в одному із кульшових суглобів зумовлюють зміну положення таза, порушують біомеханіку ходьби, збільшують навантаження на хребет і контрлатеральний кульшовий суглоб, викликаючи в ньому вторинні патологічні зміни, що обумовлює розвиток двостороннього коксартрозу.
Порушення функціонального стану контрлатерального кульшового суглоба залежить від стадії дегенеративно-дистрофічного процесу, що підтверджується результатами клінічних (загальне клінічне обстеження, показники суглобового синдрому, альгофункціональний індекс Лекена, гоніометрія), рентгенологічних, лабораторних методів досліджень.
2. Комплексне застосування магнітотерапії та ультрафонофорезу хондроксиду на післяопераційному етапі, особливо у пацієнтів з І стадією коксартрозу, оптимизує перебіг та тривалість раннього послеопераційного періоду та ефективність відновлювальних заходів на даному етапі, оскільки саме в цей період реабілітації максимальне статичне та механічне навантаження приходиться на контрлатеральний ендопротезу кульшовий суглоб, сприяє адекватній адаптації хворого до відновлення рухів в ураженому суглобі і компенсованій довжині оперованої кінцівки.
3. Застосування комплексу магнітотерапії та ультрафонофорезу хондроксиду на етапі лікування коксартрозу до операції та на післяопераційному етапі ендопротезування кульшового суглоба дозволяє запобігти активації дегенеративно-дистрофічного процесу в контрлатеральному кульшовому суглобі, що виникає внаслідок перерозподілу статичного і механічного навантаження на неоперовану кінцівку у хворих не лише з початковими проявами коксартрозу (І стадія), а й при прогрессуванні дегенеративно-дистрофічного процесу (ІІ, ІІІ стадія), що підтверджується зменшенням основних клінічних проявів, ступеня функціональної недостатності, збільшенням обсягу рухів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА УЛЬТРАФОНОФОРЕЗУ ХОНДРОКСИДУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок