Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОЛОГІЗМ МАРИНИ ЦВЄТАЄВОЇ В ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ

МІФОЛОГІЗМ МАРИНИ ЦВЄТАЄВОЇ В ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ

Назва:
МІФОЛОГІЗМ МАРИНИ ЦВЄТАЄВОЇ В ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,26 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМЕНІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
Тишковська Леся Володимирівна
УДК 882.09-1
МІФОЛОГІЗМ МАРИНИ ЦВЄТАЄВОЇ В ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ
10.01.02 — російська література
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ — 1999
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії російської літератури Київського університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Пахарєва Клара Михайлівна, доцент кафедри історії російської літератури Київського університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, доцент Бураго Сергій Борисович, завідувач кафедри української та російської мов Інституту міжнародних відносин ( м.Київ ),
кандидат філологічних наук, доцент Чебанова Ольга Євгенівна, доцент кафедри української та світової культур і літератур Міжнародного інституту лінгвістики і права (м.Київ)
Провідна установа – Харківський державний університет, кафедра російської літератури
Захист відбудеться "28 " жовтня 1999 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України за адресою: 252001, м. Київ-1, вул. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.
Автореферат розіслано " 25 " вересня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гайнічеру О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Унікальність Марини Цвєтаєвої у контексті вітчизняної літератури безперечна. Безперечно й те, що її творчість не співвідноситься з жодним поетичним напрямком і посідає цілком осібне місце у літературі "срібного віку" (про свою "выключенность из литературного круга" писала й сама поетеса).
Протягом багатьох десятиріч її поетичний, прозаїчний та драматургічний спадок привертає до себе читачів та дослідників, серед яких можна назвати В'яч. Вс. Іванова, Ю.Лотмана, Л.Зубову, О.Ревзіну, А.Саакянц та інших.
Проте найпоширеніші типові предмети дослідження — біографія, творчі зв'язки, епістолярний спадок, тематичні, семантичні, структурні та стилістичні особливості творів — не вичерпують поетичного феномену, що виходить за межі історичного та літературного контексту, в якому існувала "реальна" Цвєтаєва. Тому в поняття історико-літературного контексту стосовно творчості Марини Цвєтаєвої вкладається інформація про творчі зв'язки з символізмом, акмеїзмом, футуризмом та попередніми напрямками, а також окремими літераторами – у тому числі й "заочними" (Б. Пастернак, Р.М. Рільке, вічні Пушкін, Гете, Гейне –, які виростали у творчій уяві поета до рівня міфу, апологетом якого була Марина Цвєтаєва. "Все — миф, не-мифа — нет, вне-мифа — нет, из-мифа — так как миф предвосхитил и раз и навсегда изваял — все", — стверджувала вона, навіть історію називаючи "игрой с участием нескольких персонажей". Не випадково Д.Є. Максимов включив її у європейсько-російську лінію "ствердження тотального міфологізму".
Дослідження міфологізму Марини Цвєтаєвої як елемента світобачення та водночас засобу структурування дозволить глибше проникнути у ії поетичний космос та пояснити ті естетичні настанови поета, на які мали вплив "внутрішні" міфологічні закони, а не тільки історичні та соціальні обставини.
Методологічною основою дослідження послужили праці з теорії міфу та міфопоетики, такі, як "Структурная антропология" К.Леві-Строса, "Анатомия критики" Н.Фрая, "Миф. Ритуал. Символ. Образ" В.М.Топорова, "Миф и литература древности" О.Фрейденберг, стаття в енциклопедії "Литература и миф" Ю.Лотмана, Є.М.Мелетинського та З.Г.Мінц, праці О.О. Потебні та О.І.Білецького, а також статті та монографії, присвячені саме творчості Цветаєвої, серед яких треба відзначити книги Є.Фарино "Мифологизм и теологизм Марины Цветаевой ( Магдалина - Царь-Девица - Переулочки)" та Н.О.Осипової "Мифопоэтика лирики М.Цветаевой".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МІФОЛОГІЗМ МАРИНИ ЦВЄТАЄВОЇ В ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок