Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОЗБУДНІ КОЛИВАННЯ ЛОПАТКОВИХ ВІНЦІВ ТУРБОМАШИН У НЕСТАЦІОНАРНОМУ ТРАНСЗВУКОВОМУ ПОТОЦІ ГАЗУ

САМОЗБУДНІ КОЛИВАННЯ ЛОПАТКОВИХ ВІНЦІВ ТУРБОМАШИН У НЕСТАЦІОНАРНОМУ ТРАНСЗВУКОВОМУ ПОТОЦІ ГАЗУ

Назва:
САМОЗБУДНІ КОЛИВАННЯ ЛОПАТКОВИХ ВІНЦІВ ТУРБОМАШИН У НЕСТАЦІОНАРНОМУ ТРАНСЗВУКОВОМУ ПОТОЦІ ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ”
Колодяжна Любов Володимирівна
УДК62.135
 
САМОЗБУДНІ КОЛИВАННЯ ЛОПАТКОВИХ ВІНЦІВ ТУРБОМАШИН У НЕСТАЦІОНАРНОМУ ТРАНСЗВУКОВОМУ ПОТОЦІ ГАЗУ
Спеціальність 05.05.16 – турбомашини та турбоустановки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України,
м. Харків
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Гнесін Віталій Ісайович,
Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного
НАН України, м. Харків
завідувач відділу аерогідромеханіки
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Солодов Валерій Григорович,
Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри теоретичної механіки та гідравліки
кандидат технічних наук ,старший науковий співробітник
Голощапов Володимир Миколайович,
Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного
НАН України, м. Харків
Провідна установа – Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” ,
кафедра газотурбінних двигунів та установок Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться ” 13 ” червня 2002р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.11 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий ” 6 ” травня 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Потетенко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем при створенні або модернізації сучасних турбомашин як для енергетики, так і для авіації є проблема надійності. Ціна надійності – це можливе руйнування конструкції, іноді пов’язане з жертвами. Проблема надійності лежить в основі оцінки та продовження ресурсу турбоагрегату.
Обтікання лопаткових апаратів турбомашин потоком газу супроводжується нестаціонар-ною силовою взаємодією аеродинамічних, пружних та інерційних сил, що складає основу аеропружних явищ у турбомашинах.
Через надзвичайну складність взаємодії елементів системи ”потік газу – лопатки” до цього часу дослідження вказаного явища грунтувалось на гіпотезі щодо відсутності оберненого зв’язку впливу коливних лопаток на потік. Це некоректне загалом припущення дозволило розділити два фізичні середовища, рідке та пружне, та досягнути значних успіхів у напрямках, зв’язаних з дослідженням кожного з них, проте виключило з розгляду найбільш складне та найменш вивчене аеропружне явище, що називається флатером , або самозбудними коливаннями.
Прогнозування аеропружної поведінки та підвищення надійності високонавантажених лопаткових апаратів повязане з розвитком нових моделей та розвязанням звязаних задач нестаціонарної аеродинаміки та пружних коливань лопаток.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з держбюджетною темою 1.7.2.203 ”Розробка наукових основ і розвиток теоретичних та експериментальних методів розв’язання зв’язаних задач аерогідродинамики, теплофізики та пружних коливань лопаткових апаратів турбомашин” (постанова відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, протокол №3, 315 от 13.02.97г.), а також з науковими напрямами 1.9.1. ”Теплофізика та теплоенергетика” та 1.9.9. ”Наукові основи створення газотурбінних установок”.
Мета і задачі дослідження. Основною метою дисертаційної роботи є підвищення надійності турбомашин шляхом прогнозування нестаціонарних аеропружних характеристик лопаткових апаратів на стадії їх проектування.
У процесі дослідження були поставлені такі задачі:
а) розробити математичну модель та чисельний метод розрахунку тривимірного нестаціонарного потоку газу через вібруючий лопатковий вінець з використанням рухомих сіток;
б) розробити математичну модель та чисельний метод розрахунку зв’язаної задачі нестаціонарної аеродинаміки та аеропружних коливань лопаток (демпфування, флатер) з використанням модальної моделі динаміки лопатки;
в) вивчити фізичний механізм аеродемпфування та флатера, отримати оцінки меж аеродинамічної нестійкості та впливу на них геометричних і режимних параметрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: САМОЗБУДНІ КОЛИВАННЯ ЛОПАТКОВИХ ВІНЦІВ ТУРБОМАШИН У НЕСТАЦІОНАРНОМУ ТРАНСЗВУКОВОМУ ПОТОЦІ ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок