Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОДИФІКОВАНИХ СТРУКТУР НА ОСНОВІ СКЛОПОДІБНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ГЕРМАНІЯ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОДИФІКОВАНИХ СТРУКТУР НА ОСНОВІ СКЛОПОДІБНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ГЕРМАНІЯ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОДИФІКОВАНИХ СТРУКТУР НА ОСНОВІ СКЛОПОДІБНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ГЕРМАНІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЮРКОВИЧ Наталія Василівна
УДК 539.213;539.219.1
МОДЕЛЮВАННЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОДИФІКОВАНИХ СТРУКТУР НА ОСНОВІ СКЛОПОДІБНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ГЕРМАНІЯ
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі твердотільної електроніки та в Інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету МОН України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Миголинець Іван Михайлович,
Ужгородський національний університет МОН України, доцент кафедри твердотільної електроніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико – математичних наук, професор
Дмитрук Микола Леонтійович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України, м. Київ,
завідувач відділу поляритонної оптоелектроніки;

доктор фізико – математичних наук, професор
Небола Іван Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України,
завідувач кафедри прикладної фізики.

Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
МОН України, кафедра оптоелектроніки, м. Чернівці.
Захист відбудеться “__4__”_лютого__2005 р. о _14.00_год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К61.051.01 в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Ужгород, вул. Волошина 54, ауд. № 181.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий “__29___”____грудня______2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз. – мат. наук _____________________ проф. Блецкан Д.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку науки, техніки і матеріало-знавства ставить перед дослідниками задачу ціленаправленого створення некристалічних матеріалів зі структурно-чутливими властивостями. Одним з ефективних методів створення таких матеріалів, зокрема стекол з напівпровідни-ковими властивостями, є введення домішок - модифікаторів. Введення модифіка-торів певних концентрацій в склоподібні і аморфні структури приводить до значних змін в їх атомно-дефектних підсистемах, внаслідок чого є можливість керування фізичними властивостями цих об’єктів. Тривалий час дискутується проблема щодо механізмів входження модифікаторів у такі некристалічні матриці та природи формування ними відповідних електронних станів в енергетичній щілині. При цьому завдання полягає в правильному підборі модифікуючого елементу, що забезпечує створення структури із заданими властивостями. Однак нерідко цей підхід має принципові обмеження, зумовлені відсутністю в природі таких домішок (низький рівень розчинності атомів модифікатора в некристалічній матриці напівпровідника, висока концентрація електрично активних власних дефектів ґратки в модифікованій структурі). У зв’язку з цим, в останній час активно розвивається інший підхід до керування властивостями напівпровідників, який базується на теорії самоорганізації та формуванні в напівпровідниковій матриці нанорозмірних атомних утворень, в склад яких можуть входити атоми домішок власних компонентів, а також власні точкові дефекти некристалічної матриці і розглядаються як дисипативні структури. Нові можливості для розгляду формування дисипативних структур в таких матеріалах відкриває синергетика, де поняття структурної цілісності відіграє важливу роль. Дисипативні структури означують як спосіб самоорганізації системи, який здійснюється у відповідності з умовами їх одержання через нелінійну взаємодію із середовищем та під впливом зовнішніх полів. Вказаний підхід дає змогу дослідити моделі формування дисипативних структур як в халькогенідних склах, так і в плівкових модифікованих структурах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота включає результати досліджень, які проводилися на кафедрі твердотільної електроніки і в Інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету та в Інституті електронної фізики НАН України (Ужгород) згідно наступних бюджетних науково-дослідних робіт (НДР): Контракт 0199UOO4193 з Міністерством України у справах науки і технологій ”Розробка та дослідження градієнтних халькогенідних стекол і плівкових структур для компонентів оптоелектроніки”, 22.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОДИФІКОВАНИХ СТРУКТУР НА ОСНОВІ СКЛОПОДІБНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ГЕРМАНІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок