Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Рада національної безпеки і оборони України
Національний інститут проблем міжнародної безпеки
ЗАРЕМБА Ігор Миколайович
УДК 338.246.87 (477)
ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
Спеціальність 21.04.01 — економічна безпека держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному інституті проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України.
Науковий керівник – |
доктор економічних наук, професор, Сухоруков Аркадій Ісмаїлович,
завідувач відділу економічної безпеки Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук
Сухін Євген Ілліч,
Голова Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів;
кандидат економічних наук
Кузьменко Валерій Павлович,
державний експерт відділу соціально-економічної та демографічної безпеки Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ.
Провідна установа – |
Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, відділ проблем розвитку і розміщення паливно-енергетичного комплексу
Захист відбудеться 24.10. 2006 р. о 15 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.723.01 у Національному інституті проблем міжнародної безпеки при РНБО України за адресою: 01133, Київ-133, вул. Кутузова, 18/7, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ за адресою: 01133, Київ-133, вул. Кутузова, 18/7.
Автореферат розісланий 12.09.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук Шевченко О. К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання забезпечення економічної безпеки набувають в Україні надзвичайного значення. Від здатності держави забезпечувати захист національних економічних інтересів та уникати економічних загроз залежить стабільність соціально-економічного розвитку України та ефективність її міжнародного співробітництва.
Загрозами високого ступеня небезпеки в економічній сфері є: критичне звуження можливостей задоволення потреб держави в сировинних і енергетичних ресурсах, втрата можливостей адаптації економічної системи до скорочення запасів і подорожчання цих ре-сурсів, відсутність надійної диверсифікації зовнішніх джерел поста-чання. Саме тому однією з найважливіших складових економічної безпеки держави є енергетична безпека.
Для країн з розвинутою промисловістю, до яких належить Україна, необхідним є випереджаючий розвиток паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), оскільки індустріальне суспільство потребує дедалі більше енергії. До того ж від гарантованого забез-пе-чення суспільних потреб в енергетичних ресурсах залежить функціо-нування усіх елементів життєзабезпечення країни.
Особливого звучання питання енергозабезпечення набувають зараз, коли Україна, виходячи з кризи, прискорює розвиток суспільного виробництва. У цих умовах посилюється важливість пра-вильного визначення потреби України в енергетичних ресурсах та реальних шляхів забезпечення цієї потреби. Помилки та прорахунки у цій сфері можуть виявитися згубними для економічного зростання.
Проблеми економічної та енергетичної безпеки держави в умовах ринкової трансформації економіки розглядалися у фундаментальних працях А. Абалкіна, О. Архипова, В. Сенчагова, О. Власюка, М. Во-ропая, М. Ковалка, Л. Криворуцького, В. Мунтіяна, С. Пирожкова, Д. Прейгера, Ю. Руденка, А. Сухорукова, Ю. Баннікова, А. Шид-лов-ського, С. Денисюка, І. Діяка, А. Діякова, Г. Оганяна, А. Бара-нов-ського, В. Шлемко, інших вітчизняних та зарубіжних науковців.
Незважаючи на розширення наукових та науково-практичних досліджень у цій сфері, методологічні засади оцінки рівня енер-ге-тичної безпеки ще недостатньо опрацьовані, що ускладнює роз-роблення дієвої державної політики енергозабезпечення та ство-рює умови для виникнення додаткових загроз енергетичній безпеці країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок