Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З ВНУТРІУТРОБНОЮ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З ВНУТРІУТРОБНОЮ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З ВНУТРІУТРОБНОЮ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
САНІНА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 616.98-053.31-07.097
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З ВНУТРІУТРОБНОЮ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ
14.01.10 - Педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор медичних наук, професор
Ліхачова Аза Сергіївна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідуюча кафедрою неонатології
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор медичних наук
Шунько Єлізавета Євгенівна
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідуюча кафедрою неонатології;
доктор медичних наук, професор
Писарєва Світлана Петрівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідуюча відділенням наукових проблем невиношування вагітності
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ), кафедра педіатрії №2
Захист відбудеться “ 23 “ травня 2000 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльского 8).
З дисертацією можливо ознайомитись у бібліотеці Інститута педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Автореферат розісланий “ 17 ” березня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. КВАШНІНА
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Однією з найважливіших проблем сучасної неонатології є вивчення внутріутробного інфекційного ураження плода та новонародженого. Кількість дітей з наслідками пренатальних інфекцій у вигляді активного патологічного процесу, залишкових явищ та стійких вроджених дефектів значно перевищує кількість внутріутробних інфекцій, що були діагностовані у періоді новонародженості (Н.И. Кудашов, В.Г. Помелова, В.В. Зубков та ін., 1998). Це створює серйозні не тільки медичні, але й соціально-економічні проблеми, які набувають загально-державного значення, оскільки у багатьох випадках такі діти потребують на постійну допомогу протягом усього життя. Важливість сучасної діагностики та лікування пренатальних інфекцій також визначається високою летальністю дітей у періоді новонародженості (Г.А. Самсыгина, 1997). За даними літератури смертність у неонатальному періоді, викликана внутріутробними інфекціями, складає від 11 до 45 % (Г.К. Степанківська, Т.М. Дрінь, 1996).
Серед ціх інфекцій одне з провідних місць посідає цитомегаловірусна інфекція (ЦМВІ), яка входить до складу TORCH-комплексу і передається статевим шляхом. Європейське регіональне бюро ВООЗ включило ЦМВІ у групу хвороб, які визначають майбутнє інфекційної патології. ЦМВІ має персистувальний перебіг і створює загрозу нормальному розвитку плода. Це призводить до високої захворюваності, інвалідізації та смертності новонароджених. Частота поширення внутріутробної ЦМВІ, за даними різних авторів, коливається у великих межах: від 3,7 до 48,3 % (Т.М. Дрінь, Г.О. Самсыгина, 1997).
Залишається відкритим питання про більше значення для ураження плода та новонародженого первинної чи вторинної (загострення хронічної) ЦМВІ. На думку одних авторів, ЦМВІ у плода в 75 % обумовлена первинним інфікуванням матері, а з точки зору інших цей показник складає до 10-20 % (И.С. Сидорова, И.М. Черниенко, 1998).
Відсутність специфічної клінічної картини робить актуальним вивчення вісцеральних, церебральних та специфічних лабораторних особливостей перебігу внутріуробної цитомегалії у новонароджених. Так, ЦМВ-ураження ЦНС плода перебігає як хронічний продуктивний енцефаліт і призводить до затримки психомоторного розвитку, ДЦП, недоумства (И.С. Сидорова, И.М. Черниенко, 1998). Існує думка, що ЦМВІ може бути причиною формування у новонароджених вторинного імунодефіцитного стану (Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОНАРОДЖЕНИХ З ВНУТРІУТРОБНОЮ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок