Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Хіральна анізотропія коливальних мод вуглецевих та нітридборних нанотрубок

Хіральна анізотропія коливальних мод вуглецевих та нітридборних нанотрубок

Назва:
Хіральна анізотропія коливальних мод вуглецевих та нітридборних нанотрубок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вуглецеві нанотрубки є протяжними циліндричними структурами, які ма
ють діаметр від одного до кількох десятків нанометрів, а їх довжина сяга
є кількох мікрон [1-5]


Національна академія наук України
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
Комарова Лариса Олексіївна
УДК 535.375.5
Хіральна анізотропія коливальних мод
вуглецевих та нітридборних нанотрубок
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Губанов Віктор Олександрович,
доцент кафедри експериментальної фізики
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук
Нищенко Михайло Маркович,
завідувач відділу електронної структури і електронних
властивостей Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України
доктор фіз.-мат. наук
Загінайченко Світлана Юріївна,
провідний науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
 
Захист відбудеться “ 3 ” липня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: бульв. Академіка Вернадського, 36, Київ-142, Україна, 03680; тел. 424-10-05.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: бульв. Академіка Вернадського, 36, Київ-142, Україна, 03680.
Автореферат розісланий “ 1 ” червня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відкриття нової алотропної форми існування вуглецю у вигляді фулеренів і нанотрубок привело до одержання ряду унікальних фізичних властивостей вуглецевих матеріалів. Зокрема, у даних наноструктурних матеріалах при їх малій питомій вазі спостерігаються висока міцність при низькому коефіцієнті тертя. При допуванні фулеренів лужними металами або зміні хіральності нанотрубок можна одержати електропровідність, яка властива металам, напівпровідникам або діелектрикам. Фулерени і нанотрубки мають високу біологічну та хімічну активність, що дозволяє використати їх як високоефективні сорбенти, радіологічні протектори, противірусні і протиштамові наноструктури при відсутності токсичних, мутагенних і канцерогенних наслідків.
Великий діапазон зміни електричних й оптичних властивостей, які можна досягти легуванням домішками, зміною геометрії вуглецевих фулеренів і нанотрубок, дозволяє на базі застосування молекулярних нанотехнологій створювати новий клас елементів наноелектроніки, наприклад, напівпровідникові наногетероструктури, холодні катоди.
Наукові дослідження на даний період в основному зосереджені на вивченні найбільш доступних вуглецевих нанотрубок, які можна об’єднувати в упорядковані молекулярні кристали з незначними силами міжмолекулярної взаємодії Ван-дер-Ваальса. Ці кристалічні фази із-за великих розмірів макромолекул мають значні параметри гратки і тому в їх міжвузлових положеннях легко можуть розміщуватися домішкові атоми металів та молекул газів. Показано, що властивості конденсованих нанотрубок при цьому можуть змінюватися радикальним чином. Це обумовлює актуальність теми.
Зокрема, принципово важливо розробити модельний підхід для визначення фізичних властивостей самого квантового об’єкту – нанотрубки. Вуглецеві нанотрубки в залежності від своєї хіральності – орієнтації осі згортки по відношенню до орієнтації графенового (одноатомного вуглецевого) шару – можуть мати ширину забороненої зони від 0 до 1.2 еВ, змінюючи свої властивості від металічних до напівпровідникових. Нітридборна нанотрубка, маючи ширину забороненої зони порядку 5.5 еВ, взагалі є широкозонним напівпровідником, або майже діелектриком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Хіральна анізотропія коливальних мод вуглецевих та нітридборних нанотрубок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок