Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області)

Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області)

Назва:
Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
 
Крушніцька Галина Богданівна
УДК 339.5
Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання
(на прикладі Чернівецької області)
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки та економіки підприємства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: – доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету,
завідувач кафедри економіки підприємництва та менеджменту.
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Поручник Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки


кандидат економічних наук, доцент
Руденко Лариса Володимирівна,
Полтавський кооперативний інститут,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: – Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ зовнішньоекономічних досліджень м. Київ.
Захист відбудеться “23” травня 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “23” квітня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.Е.Фукс


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Інтереси розвитку економіки України вимагають активного її включення у міжнародний поділ праці, світогосподарські зв’язки. Розвиток зовнішньої торгівлі, і зокрема, експорту є надзвичайно важливим фактором розвитку національної економіки. Проте розраховувати на успішну експортну діяльність можуть лише ті країни, які мають конкурентоспроможну економіку. Все це диктує необхідність невідкладного здійснення ґрунтовних теоретичних досліджень та пошуку практичних рішень і механізмів, які б дозволили країні прискорити всебічне і повноцінне її прилучення до світового господарства і тим самим користуватися всіма перевагами міжнародного економічного співробітництва.
Реальна участь країни в експортній діяльності є, як відомо, багаторівневим системним процесом. Характерною особливістю сучасного стану розвитку експортної діяльності України є глибокі зміни у співвідношенні динаміки можливостей загальнодержавного і регіонального рівнів експортної діяльності і відповідно посилення експортної активності регіонів. Отже, формування якісно нового рівня взаємовідносин України із світовим співтовариством потребує глибокого вивчення об’єктивних основ та обґрунтування практичних шляхів розгортання більш активної участі її регіонів в експортній діяльності, розширення їх повноважень в організації і розвитку цього процесу. Зрозуміло, що без певних теоретичних досліджень здійснити це неможливо, так само як без останнього неможливо забезпечити повноцінну і рівноправну інтеграцію України у світове господарство, ефективну реалізацію її великого експортного потенціалу.
Оскільки саме експортна діяльність регіонів багато в чому обумовлює місце країни, в системі поділу праці на терені СНД, Європи і світу в цілому, то відповідно формування і ефективна реалізація на світовому ринку конкурентоспроможного експортного потенціалу країни потребує глибокого вивчення об’єктивних основ формування та обґрунтування практичних шляхів активізації використання експортного потенціалу регіонів. Дослідження і теоретичне узагальнення цих явищ є досить важливим і має непересічне значення для наукового обґрунтування і практичного здійснення активної політики держави у сфері ефективної експортної діяльності з урахуванням соціально-економічного становища і ролі кожного її регіону, як територіально-виробничого комплексу, у формуванні та ефективній реалізації національного експортного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок