Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХАРАКТЕРИСТИКА ЛОКАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ЯК КРИТЕРІЙ ПРОГНОЗУ ТА ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ НА ОРГАНАХ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ

ХАРАКТЕРИСТИКА ЛОКАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ЯК КРИТЕРІЙ ПРОГНОЗУ ТА ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ НА ОРГАНАХ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ

Назва:
ХАРАКТЕРИСТИКА ЛОКАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ЯК КРИТЕРІЙ ПРОГНОЗУ ТА ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ НА ОРГАНАХ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені академіка О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

БЕРЕЖНИЙ КИРИЛО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616.056.3-092:612.017-08
ХАРАКТЕРИСТИКА ЛОКАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ЯК КРИТЕРІЙ ПРОГНОЗУ ТА ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ
НА ОРГАНАХ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
14.03.08 – імунологія та алергологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному медичному університеті
імені О.О. Богомольця МОЗ України
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор
ДРАННИК Георгій Миколайович,
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця МОЗ України
завідувач кафедри клінічної імунології та алергології
доктор медичних наук, професор
ТУТЧЕНКО Микола Іванович,
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця МОЗ України
завідувач кафедри хірургії стоматологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
МЕЛЬНИКОВ Олег Федосійович
Інститут отоларингології
імені О.О. Коломійченка АМН України
завідувач лабораторії імунології
доктор медичних наук, професор
член-кор. АМН України
ЧЕРНУШЕНКО Катерина Федорівна
Інститут фтизіатрії та пульмонології
імені Ф.Г. Яновського АМН України
завідувач лабораторії імунології
Провідна установа Інститут геронтології АМН України
Захист відбудеться 5 квітня 2007 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01023, м.Київ, вул.Шовковична, 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2, аудиторія кафедри шкірних та венеричних хвороб.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця за адресою: 03057, м.Київ, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий 03.03.2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02
доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В загальному переліку ускладнень після операції на органах черевної порожнини перитоніт продовжує займати одне з перших місць і летальність від нього навіть у високорозвинених країнах досягає 38%, а при абдомінальному сепсисі – 80% (Гостищев В.К. и др.,2002; Стасенко А.А. та інш., 2005; Parker S. et al., 2001; Костюченко К.В., 2005). Відсоток післяопераційних ускладнень продовжує рости, що особливо виражено у осіб похилого віку (Иванов С.В., 1999).
Збільшення частоти тяжких ускладнень інфекційного генезу після операції на органах черевної порожнини, зокрема перитоніту, багато в чому обумовлено рядом об’єктивних обставин, серед яких в першу чергу слід відмітити такі.
1. Формування резистентності різних мікроорганізмів до дії різноманітних бактеріальних препаратів, що, перш за все, відноситься до бактерій групи ентерококів, серед яких найбільш частим етіологічним фактором розвитку перитоніту залишаються бактерії E. соli (May A. et al., 2000).
2. Збільшення кількості різних абдомінальних інфекцій (холецистити, гепатити, пієлонефрити та інші), які передують операції, що дозволяє розглядати хворих з такими інфекціями як групу ризику розвитку післяопераційних ускладнень, в тому числі і перитоніту (Blot S. et al., 2005). Останнє пояснюється тим, що, як відомо, різноманітні хронічні інфекції незалежно від їх локалізації сприяють імуносупресії. В результаті, імуносупресія не тільки виключає можливість оптимальної відповіді на інфекцію, але й сприяє розвитку резистентності багатьох штамів мікроорганізмів, зокрема E. сoli, з наступним розвитком спонтанних перитонітів (Cereto F. et al., 2003).
3. Передопераційний стрес, анестезія і наступне призначення лікарських препаратів, багато з яких (особливо антибіотики) можуть чинити виражену імуносупресивну дію (Tomassini N. et al., 2003; Wichmann M. et al., 2005; Moriyama M. et al., 2006; Chachkhiani I. et al., 2005).
4. В розвитку імуносупресії вельми істотною є і роль різних екологічних факторів, що в першу чергу відноситься до радіації та забруднення атмосфери різними токсичними речовинами, які впливають на різні системи організму, включаючи імунологічну (Гриневич Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХАРАКТЕРИСТИКА ЛОКАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ЯК КРИТЕРІЙ ПРОГНОЗУ ТА ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ НА ОРГАНАХ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок