Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ІНТЕГРАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ У СВІТОВИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РИНОК

МЕХАНІЗМ ІНТЕГРАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ У СВІТОВИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РИНОК

Назва:
МЕХАНІЗМ ІНТЕГРАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ У СВІТОВИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РИНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Родіна Оксана Григорівна
УДК 339.92:622.33:620.91(477)
МЕХАНІЗМ ІНТЕГРАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ У СВІТОВИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РИНОК
Спеціальність 08.05.01- світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Черніченко Геннадій Олександрович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
декан економічного факультету.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Дементьєв Вячеслав Валентинович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, декан факультету економіки та менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент Павленко Ірина Ігорівна, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, декан фінансово-економічного факультету.
Провідна установа –
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного менеджменту.
Захист дисертації відбудеться “20” квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 в Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “16” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку світового господарства характеризується глобалізацією, що сприяє інтенсивному розширенню та ускладненню взаємозв’язків і взаємозалежностей економічних суб’єктів завдяки підвищенню міжнародної мобільності факторів і результатів виробництва. У зв’язку з цим протиріччя між наявністю власних ресурсів і потребами в них, вичерпаність запасів паливно-енергетичних ресурсів і зростання масштабів екологічних проблем, пов’язаних з їх видобутком, транспортуванням, переробкою і споживанням, визначають тенденції загострення проблем енергоспоживання і забезпечення життєдіяльності населення кожної окремої країни. Вугілля – єдиний природний вид палива, геологічних запасів якого в Україні достатньо для задоволення потреб теплової електроенергетики, а також сировинного забезпечення чорної металургії, інших галузей протягом століть. Тому саме з вуглевидобуванням пов’язується зростаюча взаємозалежність національних ринків, укладання міждержавних угод, послідовне усунення бар’єрів для міжнародної торгівлі, збільшення швидкості технологічного прогресу.
Виходячи з діалектики системоутворення, реалізація потенційної можливості сталого розвитку господарської системи вимагає, як відомо, наявності в системі надлишковості енергетичних ресурсів і технологічних інновацій. При цьому на перший план висуваються задачі уточнення умов динамізму техніко-технологічного розвитку виробництва, дослідження внутрішнього механізму розвитку продуктивних сил в умовах глобалізації, закономірностей організації і функціонування диверсифікованих структур, процесів їх самоорганізації, визначення основ підвищення енергетичної безпеки України. Дослідженню проблем, пов’язаних із впливом глобалізаційних процесів і міжнародної інтеграції на стан та розвиток базових галузей, до яких зокрема належить вугільна галузь, присвячені праці відомих вітчизняних і зарубіжних вчених, таких як О.І.Амоша, Б.В.Губський, Р.Гілл, В.М.Гєєць, М.В.Гнідий, В.М.Василенко, Дж.Вінер, В.В.Дементьєв, Т.В.Дроби-шевська, Ф.І.Євдокімов, А.Г.Лаптєв, Д.Г.Лук’яненко, Ю.В.Макогон, Р.Нурксе, М.Портер, В.І. Саллі, С.М.Титенко, І.І.Павленко, І.В.Петренко, А.С.Філіпенко, О.Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ІНТЕГРАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ У СВІТОВИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РИНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок