Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностування авіаційних електричних машин постійного струму в умовах експлуатації

Діагностування авіаційних електричних машин постійного струму в умовах експлуатації

Назва:
Діагностування авіаційних електричних машин постійного струму в умовах експлуатації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний авіаційний університет
Курілов Володимир Іванович
УДК 629.735.083.064.5.004.58/043.3
Діагностування авіаційних електричних машин
постійного струму в умовах експлуатації
05.22.20 – експлуатація і ремонт засобів транспорту
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Повстень Віктор Олександрович, професор кафедри електротехніки і світлотехніки національного авіаційного університету
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, професор
Казак Василь Миколаєвич, завідувач кафедри електроенергетичних систем національного авіаційного університету;–
доктор технічних наук, с.н.с.
Антонов Олександр Євгенович, завідувач лабораторії Інституту
електродинаміки НАН України.
Провідна установа: АНТК ім. О.К.Антонова, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 30 березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.03 національного авіаційного університету за адресою: 03580, м. Київ–58, проспект Космонавта Комарова, 1.
 
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці національного авіаційного університету (03058, м. Київ–58, проспект Космонавта Комарова, 1).
Автореферат розісланий 17 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. техн. наук, доц. С.В.Павлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Машини постійного струму (МПС) продовжують знаходити широке застосування в промисловості і на транспорті, що пояснюється кращими пусковими та регулювальними властивостями цих машин порівняно з машинами змінного струму. Надійність МПС значною мірою визначається надійністю щітково-колекторних вузлів (ЩКВ). За даними експлуатації у середньому 25 % відмов промислових МПС спричинені несправностями ЩКВ, а на транспорті – 44-66 % . Дані про відмови і надійність авіаційних МПС під час експлуатації систематизовані недостатньо. Оскільки авіаційні МПС відрізняються від промислових значно вищими вимогами до надійності, підвищеними значеннями питомих навантажень, збільшеною частотою обертання й висотністю застосування, що спричиняє прискорений знос елементів їх ЩКВ, то для авіаційних МПС особливо актуальною є проблема відновлення їх надійності.
Відновлення надійності МПС під час експлуатації за вітчизняним і зарубіжним досвідом значною мірою пов'язане з можливостями систем їх контролю і діагностування. Оцінка стану ЩКВ авіаційних МПС за технологією їх обслуговування виконується під час виконання регламентних робіт в основному за допомогою індикатора годинникового типу. Така оцінка відображає тільки механічний стан ЩКВ у статичному режимі і не враховує ряд факторів, що впливають на якість ковзного контакту: політуру колектора, степінь притертості щітки, тиск щіткових пружин, динаміку процесу комутації, які суттєво впливають на надійність ЩКВ. Інші існуючі методи контролю й діагностування ЩКВ не застосовують в авіації через їх недосконалість, зумовлену обмеженими можливостями попередження відмов МПС, недостатньою чутливістю й точністю, необхідністю певних конструктивних доробок і складністю застосування. Низька контролепридатність і неможливість конструктивних доробок авіаційних МПС в умовах експлуатації також суттєво ускладнюють їх контроль і діагностування.
Отже, вдосконалення та розробка нових ефективних методів і відповідних їм пристроїв кон-тролю і діагностування ЩКВ авіаційних МПС у зібраному стані без зміни їх конструкції продов-жує залишатися актуальним і недостатньо вирішеним науково-технічним завданням. Розв'язання цього завдання сприятиме запобіганню відмов, відновленню надійності та подовженню строку експлуатації авіаційних МПС без суттєвої зміни технології їх обслуговування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота безпосередньо зв'язана з науково-дослідними роботами, що проводилися й проводяться в Національному авіаційному університеті в м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Діагностування авіаційних електричних машин постійного струму в умовах експлуатації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок