Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення системи місцевих податків в Україні в умовах ринкових відносин

Становлення системи місцевих податків в Україні в умовах ринкових відносин

Назва:
Становлення системи місцевих податків в Україні в умовах ринкових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
Греченко Віталій Володимирович
УДК 336.22:352
Становлення системи місцевих податків в Україні
в умовах ринкових відносин
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук.
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фінансів та кредиту Національного університету внутрішніх справ МВС України, м. Харків.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент Червяков Іван Михайлович, головний консультант Головного управління з питань судової реформи, діяльності військових формувань та правоохоронних органів Адміністрації Президента України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Галуза Станіслав Григорович, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України;
кандидат економічних наук Марахівська Тетяна Михайлівна, доцент кафедри фінансів Київського національного торгово-економічного університету Вінницького торгово-економічного інституту Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: Українська академія банківської справи Національного банку України, м. Суми, кафедра фінансів.
Захист відбудеться “14“ листопада 2003 р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий “9“ жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Податкова система країни є важливою ланкою фінансової системи, а також сильним важелем управління економікою. Реалізуючи свої функції, податкова система не лише слугує основним джерелом доходів бюджету для виконання державою своїх обов’язків і повноважень перед громадянами. Вона також впливає на всі сфери життя суспільства: економічну, соціальну, політичну. Податкова система може як стимулювати, так і дестимулювати розвиток цих сфер.
У програмному документі “Україна: поступ у ХХІ століття”, який визначає економічну стратегію, фінансову політику України на період 2000-2004 рр., зазначається, що фінансова сфера України має чимало недоліків, головними з яких є недосконала бюджетна система, надскладна та суто фіскальна податкова система, хронічна дефіцитність і ручний спосіб розподілу державних фінансів тощо. Ці проблеми потребують першочергового вирішення. Великого значення в процесі реформування фінансової системи надається перебудові міжбюджетних відносин, зміцненню місцевих фінансів, закріпленню за регіонами (відповідно до розширення їх економічних функцій) самодостатніх джерел податкових надходжень.
Не вирішило всіх цих проблем прийняття Бюджетного кодексу. Фактично в ньому були закріплені діючі норми бюджетних взаємовідносин. Отже, реформування бюджетної системи відбулося не в повній мірі, і певне коло проблем залишилося не розв’язаним.
У доходах бюджетів при ринковій економіці найбільше значення мають податки. Але зараз в місцевих бюджетах місцеві податки складають не більше 8-10%. У той же час на Заході місцеві податки та збори зростають більш високими темпами: за останні 30 років їх сума збільшилася у Франції й Англії, наприклад, у п’ять разів, у США – у вісім разів.
Таким чином, проблема створення стабільних джерел доходів для місцевих бюджетів, серед яких важливе місце повинні зайняти місцеві податки та збори, існує. Необхідна розробка наукової концепції їх функціонування.
Проблемам теорії та практики оподаткування багато уваги приділяли такі відомі економісти, як А.Сміт, Ж.Б.Сей, Д.Рікардо, Д.С.Мілль, А.Вагнер, Е.Міндаль, А.Пігу, Дж.Кейнс, М.Фрідмен, А.Лафер та ін. Серед російських учених ці проблеми в різних аспектах розробляли І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Становлення системи місцевих податків в Україні в умовах ринкових відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок