Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТИПОЛОГІЇ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ МУСУЛЬМАНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ КРИМУ XIII-XVIII ст.

ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТИПОЛОГІЇ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ МУСУЛЬМАНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ КРИМУ XIII-XVIII ст.

Назва:
ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТИПОЛОГІЇ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ МУСУЛЬМАНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ КРИМУ XIII-XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
СЮЩУК Юрій Григорович
УДК 72.033.3(477.75). 001.33
ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ
ТИПОЛОГІЇ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ
МУСУЛЬМАНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ КРИМУ
XIII-XVIII ст.
18.00.01 - теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2002
Роботу виконано на кафедрі основ архітектури
Одеської державної академії будівництва та архітектури
Науковий керівник | - | доктор архітектури, професор
Раллєв Олександр Борисович
завідуючий кафедрою основ архітектури
Одеської державної академії
будівництва та архітектури
Офіційні опоненти | - | доктор архітектури
Абизов Вадим Адільєвич,
головний архітектор Державного НДІ теорії та історії архітектури і містобудування
- | кандидат архітектури
Вечерський Віктор Василійович
головний спеціаліст Головного
управління містобудування і архітектури Київської міськдержадміністрації
Провідна організація | - | Київський Національний Університет будівництва і архітектури Міністерства
освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться "__16_" квітня 2002 року о " 1200 " годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К.26.103.01 при Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. (Україна, 04053, м.Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. (Україна, 04053, м.Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розісланий "_13_" березня 2002 року
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради,
к. мист. |
Белічко Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історична реабілітація кримських татар поклала початок новому етапові у вивченні мусульманської архітектури Криму. Однак наслідки десятиріч заборони та гонінь даються взнаки дотепер. Дедалі виразніше виявляється слабкість аналітичної бази для вирішення широкого кола історико-архітектурних питань, в числі яких визначення історичного місця мусульманської архітектури Криму, рис її самобутності та заглибленості у світовий архітектурний процес, виявлення чинників, тенденцій і закономірностей формування і розвитку (перелік можна продовжувати). Практика досліджень останніх років свідчить, що подальше накопичення фактичного матеріалу, при всій важливості цієї роботи, саме собою не забезпечує і не може забезпечити послідовного переходу до вивчення подібних питань. Необхідна опосередкована ланка у вигляді аналітичних, систематизаційних (і зокрема типологічних) досліджень, в межах яких можна було б з одного боку узагальнити результати фактологічних пошуків, а з іншого сформувати підґрунтя для розробки питань історично-теоретичного циклу. Проте, подібні дослідження не проводились з 20-х р.р. В наступні десятиріччя типологічна проблематика порушувалась лише вибірково. за окремими об'єктами, в основному з метою уточнення їхньої атрибуції.
Потреба в типологічних дослідженнях мусульманської архітектури Криму виникає також у зв'язку із впровадженням сучасних методик визначення цінності історичної забудови, що базуються на суцільній типологізації історико-архітектурної спадщини. Одержані з використанням подібних методик результати враховуються підчас планування охоронно-реставраційних заходів за умов триваючої реконструкції історичних поселень. Тут доречно вказати і на тісний зв'язок між глибиною вивченості історико-архітектурної спадщини та рівнем практичного вирішення проблеми локальної своєрідності нової забудови.
Отже, розробка типологічної проблематики на матеріалі мусульманської архітектури Криму є об'єктивною необхідністю, зумовленою актуальними завданнями, як у науковій, так і в практичній сферах. Проведене дослідження продовжує почату в 20-ті роки (але невдовзі перервану) роботу з типологізації кримсько-татарської архітектурної спадщини і виконане в межах нового у вітчизняній історико-архітектурній науці східнознавчого напряму. До східнознавчої тематики в різні роки зверталися такі вітчизняні дослідники архітектури, як Асєєв Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТИПОЛОГІЇ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ МУСУЛЬМАНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ КРИМУ XIII-XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок