Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УГОРСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА В УКРАЇНІ ЯК СУБ’ЄКТ ПОЛІТИКИ

УГОРСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА В УКРАЇНІ ЯК СУБ’ЄКТ ПОЛІТИКИ

Назва:
УГОРСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА В УКРАЇНІ ЯК СУБ’ЄКТ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ШИПКА НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
УДК 323.15 (477)
УГОРСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА
В УКРАЇНІ ЯК СУБ’ЄКТ ПОЛІТИКИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів—2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка".
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Гетьманчук Микола Петрович,
Львівський державний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри філософії та політології.
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Варзар Іван Михайлович,
Київський національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри політичних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Рутар Степан Михайлович,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри історії та політології.
Захист відбудеться "13" грудня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано "9" листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради
кандидат політичних наук, доцент О.Б. Шурко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Упродовж останніх років політична ситуація в світі кардинально змінилась: розпався Радянський Союз, відбулися корінні зміни в колишніх соціалістичних країнах Центральної та Східної Європи. Ці події спричинили глибокі суспільні трансформації, викликали численні міжетнічні та міжнаціональні конфлікти, посилили етноізоляціоністські тенденції у діяльності правлячих еліт низки європейських країн. Водночас у центрі уваги суспільного життя опинились основні права та свободи особистості, пріоритет прав людини, питання самовизначення національних меншин. Етнополiтичнi вiдносини у посттоталiтарному свiтi складнi й неоднозначнi. Не випадково етнічний націоналізм ще й сьогодні сприймається не лише як цінність світової культури, але і як одна з потенційних загроз для державного суверенітету та територіальної цілісності багатьох народів та країн. Сьогодні у світі практично не існує однонаціональних країн, тому етнічні процеси є завжди актуальними для усіх суспільств. Етнічні проблеми, конфлікти та необхідність їх якнайшвидшого вирішення набули глобального характеру. Не є винятком і Україна, на території якої проживають представники 136 національностей.
Відхід від тоталітарної радянської політики “злиття націй” та процес становлення в Україні демократичної правової держави висувають на якісно новий рівень роль національних чинників у соціумо- і державотворчих процесах. Перед Україною, поряд з проблемою національної консолідації, постали завдання налагодження нормальних міжетнічних стосунків, захисту прав етнічних і національних меншин. В умовах розвитку політичної системи українського суспільства етнічні та національні меншини почали активно включатись у сферу політичної діяльності, прагнучи посісти гідне місце в державно-культурному будівництві.
Однією з найбільш консолідованих і політично активних національних меншин в Україні є угорська. Підтвердження цього – створення та діяльність численних угорських громадських організацій, поява на політичній арені двох угорських політичних партій та їх участь у виборчих процесах як самостійних суб’єктів. Досить високою є політична свідомість угорської громади, адже сьогодні кожний п’ятий український угорець бере безпосередню участь у діяльності національних громадських організацій. Угорська національна меншина впливає і на зовнішньополітичну діяльність України. Так, вона розглядається урядом Угорської Республіки як один із важливих чинників у становленні та розвитку україно-угорських міждержавних стосунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УГОРСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА В УКРАЇНІ ЯК СУБ’ЄКТ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок