Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ресурсозберігаюча технологія вирощування насіння буряка столового

Ресурсозберігаюча технологія вирощування насіння буряка столового

Назва:
Ресурсозберігаюча технологія вирощування насіння буряка столового
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Інститут овочівництва і баштанництва УААН
Романов Олексій Васильович
УДК 635.11:631.17:631.53.02
Ресурсозберігаюча технологія вирощування
насіння буряка столового
06.01.14 – насінництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Інституті овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Вітанов Олександр Дмитрович,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
завідувач лабораторії землеробства
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор, член-кореспондент УААН
Кравченко Владислав Андрійович,
директор Науково-дослідного і навчального центру
закритого ґрунту АК „Пуща Водиця”
кандидат сільськогосподарських наук
Тимчук Наталія Федорівна,
Національний фармацевтичний університет України
Міністерства охорони здоров’я України,
доцент кафедри біології
Провідна установа: Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН, м. Харків
Захист відбудеться "_09___" _лютого___________2006 року о ___1300__ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 65.357.01 в Інституті овочівництва і баштанництва УААН за адресою: 62478, п/в. Селекційне, Харківський район, Харківська обл.; тел. (8 057) 748-91-91.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту овочівництва і баштанництва УААН за адресою: 62478, п/в. Селекційне, Харківський район, Харківська обл.; тел. (8 057) 748-91-91.
Автореферат розіслано “_29___” __грудня__________2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат с.-г. наук Шабетя О.М.
Загальна Характеристика роботи
Актуальність теми. Виробництво насіння буряка столового пов’язане з великими трудовими та енергетичними витратами. Не приділяється достатньої уваги посівним якостям насіння. Урожайність його залишається низькою і не перевищує 0,4-0,6 т/га. Тому насінницькі посіви, як правило, займають великі площі, що, в свою чергу, пов’язано зі збільшенням площі маточних коренеплодів та об’ємів їх зберігання. Для збільшення виходу маточників з одиниці площі в ряді країн близького та далекого зарубіжжя в спеціалізованих господарствах застосовують метод штеклінгів – отримання молодих за віком, дрібних коренеплодів при загущенні посівів, що дозволяє зменшити площі під маточниками в 2-3 рази. Крім цього, для збільшення виходу маточників пропонують використовувати коренеплоди, розрізані на 2 та більше частин. Такий спосіб дозволяє отримати низку переваг: при розрізанні виявляються та видаляються всі коренеплоди нетипові за кільцюватістю, забарвленням, консистенцією м’якушу та з захворюванням всередині (серцевинна гниль), внаслідок чого одержують насіння з покращеними посівними якостями; при нестачі посадкового матеріалу надається можливість значно збільшити площу висадок насінників і одержувати, відповідно, більшу кількість насіння. Великим коренеплодам, найбільший поперечний діаметр яких перевищує 100 мм (далі по тексту – перерослі), взагалі не приділяється достатньої уваги.
В Україні до цього часу не була розроблена ресурсозберігаюча технологія вирощування насіння буряка столового з використанням штеклінгів та перерослих коренеплодів через відсутність офіційно встановлених параметрів таких маточників та методів їх використання, що і викликало необхідність проведення наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з державною науково-технічною програмою "Овочівництво і баштанництво", затвердженою УААН, є складовою частиною наукових досліджень лабораторії землеробства Інституту овочівництва і баштанництва УААН по завданню 05.02 „Розробити агротехнічні основи екологічно адаптованої енергозберігаючої системи ведення овочівництва, спрямованої на збереження родючості ґрунту, отримання сталих врожаїв насіння та товарної продукції високої якості”. Номер державної реєстрації 0101U001171.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Ресурсозберігаюча технологія вирощування насіння буряка столового

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок