Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КОНСТРУЮВАННІ ПОЛІТИЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КОНСТРУЮВАННІ ПОЛІТИЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Назва:
РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КОНСТРУЮВАННІ ПОЛІТИЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Яковлев Денис Вікторович
УДК 32.019.51:070.15(0435)
РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
В КОНСТРУЮВАННІ ПОЛІТИЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
Спеціальність 23.00.02 –
політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Ануфрієв Лев Олександрович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, доцент
Головатий Микола Федорович,
Міжнародна академія управління персоналом (м.Київ),
віце-президент з науково-дослідної роботи
кандидат політичних наук, доцент
Свірін Михайло Генадійович,
Одеський регіональний інститут державного управління Академії державного управління при Президентові України,
доцент кафедри права та законотворчого процесу
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології, м. Київ
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2 ауд.312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “24” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється суспільною потребою дати наукову оцінку політичній ролі засобів масової інформації. Сучасне українське суспільство характеризується зростаючим впливом комунікаційних процесів. Збирання, поширення, отримання і розуміння інформації відіграють значну роль в сучасній політиці. Використання комунікаційних каналів та інформаційних технологій стало невід’ємною частиною політичних кампаній. Україна переживає період трансформації політичного світогляду, становлення простору політичного діалогу, і тому необхідно розглянути ЗМІ як дійову особу в процесі конструювання політичної реальності, визначити вплив системи символічного творення та відтворення реальності за допомогою знаків та образів на систему владних відносин.
Політична реальність постійно відтворюється діями членів суспільства. Розвиток ЗМІ, особливо електронних, поява мережі глобальних інформаційних систем мають не лише технологічне і економічне значення. В сучасному світі ЗМІ виступають окремим політичним гравцем, бо отримують владу стверджувати, нав’язувати та відстоювати свою точку зору і примушують інших гравців діяти, виходячи з цього. Політична комунікація стає визначальним фактором розвитку всіх інститутів сучасного українського суспільства.
Засоби масової інформації в сучасному політичному процесі постають не лише як провідник інформації, але і як інстанція “називання” та інтерпретації подій. ЗМІ, завдяки своїм величезним можливостям впливу і охоплення аудиторії, створюють не лише думки про події. Вони роблять з події новину, і, поміщаючи дію в символьний простір, інтерпретуючи її, відтворюють подію.
Розробки теоретичних концепцій вивчення ЗМІ ведуться багатьма науками: від лінгвістики до економіки. При цьому практично всі школи і напрямки сучасної гуманітарної думки так чи інакше торкаються питань функціонування засобів масової інформації. В рамках політичної науки ЗМІ досліджувались представниками різних наукових шкіл і напрямків. Початок вивчення масової комунікації як соціального і політичного явища і процесу пов’язується у політичній науці з Максом Вебером. Серед перших дослідників ЗМІ треба виділити канадських вчених Гарольда Ініса та Маршала Маклуана. Роль ЗМІ в індустріальному суспільстві досліджувалась представниками франкфуртської школи Т.Адорно і Г.Маркузе. В працях О.Тоффлера демонструється роль ЗМІ в постіндустріальному, інформаційному суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КОНСТРУЮВАННІ ПОЛІТИЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок