Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАЛІЗНИЦЬ БУКОВИНИ АВСТРО-УГОРСЬКОГО ПЕРІОДУ: 1866-1918

ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАЛІЗНИЦЬ БУКОВИНИ АВСТРО-УГОРСЬКОГО ПЕРІОДУ: 1866-1918

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАЛІЗНИЦЬ БУКОВИНИ АВСТРО-УГОРСЬКОГО ПЕРІОДУ: 1866-1918
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 947. 785 “19/20”
ДИМИТРЮК ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕРЕЖІ
ЗАЛІЗНИЦЬ БУКОВИНИ АВСТРО-УГОРСЬКОГО
ПЕРІОДУ: 1866-1918
Спеціальність: 07.00.07 — історія науки і техніки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ — 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Шатаєв Віктор Миколайович
Київський університет економіки і
технологій транспорту,
доцент кафедри “Вагони”
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Бєсов Леонід Михайлович
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Богатчук Світлана Степанівна
Вінницький державний аграрний університет
доцент кафедри історії України і філософії
Провідна установа:Херсонський державний технічний
університет МОН
Захист відбудеться “ 9 “ червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.01 при Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул. Володимирська 60, ауд.108)
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ, вул. Володимирська 58).
Автореферат розісланий “ 5 “ травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради В.М. Піскун
кандидат історичних наук
старший науковий співробітник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історія Австро-Угорщини була й залишається для багатьох дослідників об’єктом особливої уваги та джерелом постійних наукових дискусій і суперечок. Серед складних проблем історичного минулого Австро-Угорської імперії чи не найбільший інтерес для істориків науки представляють питання формування мережі та функціонування її залізниць. Грунтовне дослідження роботи залізничного транспорту дозволяє виявити основоположні закономірності внутрішніх процесів розвитку будь-якої держави, вичерпно охарактеризувати її соціально-економічний, військовий, а багато в чому і політичний стан. Це цілком можливо віднести і до історії залізничного транспорту на теренах України, оскільки залізничні комунікації відігравали і відіграють вирішальну роль при здійсненні масових перевезень людей і вантажів, органічно поєднуючи інтереси людей і економіки, впливають на загальний мобілізаційний стан країни.
До цього часу вітчизняна історія науки приділяла недостатньо уваги вивченню системи шляхів сполучення, зокрема залізничного транспорту. Наявні наукові розробки, присвячені залізницям Буковини, висвітлюють лише деякі моменти функціонування цих залізниць, без органічного поєднання їх економічних і стратегічних функцій. Тому за цих обставин об’єктивно постає необхідність ґрунтовного дослідження системи залізничного транспорту в межах Буковини австро-угорського періоду. Подібний підхід дає реальну можливість ліквідувати цілий ряд невідомих і поки що мало висвітлених істориками науки питань, що органічно пов’язані з формуванням та функціонуванням мережі трансмагістральних і особливо локальних (місцевих) залізниць Буковини у 1866-1918 роках.
Зростаючий інтерес до історії залізничного транспорту України повністю виправданий. Адже значення конкретного внеску, зробленого попередниками до загального розвитку залізничного справи сприяє виробленню більш глибокого уявлення про її сучасний стан. В даному контексті вивчення наукової спадщини тих, хто був творцем історії залізничного транспорту, стає нагальною потребою. Нині, коли Україна дедалі впевненіше заявляє про себе як залізничну державу, коли окремі заяви дістають все вагоміше підкріплення у вигляді міжнародних проектів та договорів про співпрацю, особливо актуальним є розкриття справжньої картини історії створення залізничного транспорту на теренах України, зокрема, на Буковині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАЛІЗНИЦЬ БУКОВИНИ АВСТРО-УГОРСЬКОГО ПЕРІОДУ: 1866-1918

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок