Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ У БІЛОРУСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ КУЛЬТУРІ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. (НА МАТЕРІАЛІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ)

ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ У БІЛОРУСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ КУЛЬТУРІ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. (НА МАТЕРІАЛІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ)

Назва:
ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ У БІЛОРУСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ КУЛЬТУРІ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. (НА МАТЕРІАЛІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БУЛГАКОВ Валерій Володимирович
УДК 1 (091) (476) + 821
ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ У БІЛОРУСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ КУЛЬТУРІ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ.
(НА МАТЕРІАЛІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ)
спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (відділ історії філософії України)
Науковий керівник:
кандидат філософських наук
Забужко Оксана Стефанівна
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
Київський державний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого
Міністерства культури і мистецтв України
завідувач кафедри суспільних наук
кандидат філософських наук, старший науковий співробітник
ПОПОВ Б. В.
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Центр гуманитарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться “21” січня 2005 о 14 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “10” грудня 2004 р.
Вчений секретар
специалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Ситніченко Л.А.
Актуальність теми дослідження. Здобуття Республікою Білорусь незалежності 1991 року поставило перед науковою спільнотою новий виклик – неупереджено й науково коректно витлумачити історію білоруської державності і білоруської національної самосвідомості. Обидві сторони предмета дослідження вкрай тенденційно розглядалися у радянській гуманітарній науці, зокрема в історіографії. Поширеною “дослідницькою” практикою були гранична заідеологізованість, відданість імперській міфології, прямі фальсифікації, підтасовування фактів тощо.
З огляду на це, тема білоруської національної свідомості та її ідейних передумов належить до ключових для з’ясування нинішнього та минулого станів білоруського суспільства і місця народу Республіки Білорусь у родині європейських націй.
У дисертації здійснено спробу проаналізувати процес конструювання білоруської національної свідомості провідними білоруськими інтелектуалами ХІХ ст. та розкрити основні ідеї, що спонукали їх до розбудови білоруської нації.. Необхідною передумовою цього дослідницького завдання є розгляд основних тенденцій розвитку націй у Європі ХІХ ст. – включно із деякими аспектами формування націй у слов’янській Європі – а також з’ясування причин запізнілого виникнення білоруського націоналізму. Основним емпіричним матеріалом для розкриття дисертаційної теми слугує літературна творчість видатного білоруського письменника та національного ідеолога ХІХ ст. Ф. Богушевича.
Стан наукової розробки проблеми. Формуванню білоруської національної свідомості, з одного боку, присвячений значний масив текстів; з іншого боку, досі так і не було здійснено єдиного комплексного дослідження цієї теми.
З білоруських авторів окремих філософських аспектів формування білоруської національної свідомості у середині ХХ століття торкався А. Адамович. Серед сучасних білоруських філософів та культурологів позитивно вирізняються статти Г. Заркової, А. Майхровича, А. Рязанова.
Та усе ж головним аспектом національного відродження та вироблення моделей національної свідомості, який притягував увагу білоруських гуманітаріїв, був “філологічний”. Однією з найсерйозніших праць у цьому плані була праця А. Адамовича “До питання про місце Франтішека Богушевича в історії білоруської літератури”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ У БІЛОРУСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ КУЛЬТУРІ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. (НА МАТЕРІАЛІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок