Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИРОБНИЧА ІНФРАСТРУКТУРА ПЕРВИННОЇ СТРУКТУРНОЇ ЛАНКИ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ

ВИРОБНИЧА ІНФРАСТРУКТУРА ПЕРВИННОЇ СТРУКТУРНОЇ ЛАНКИ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ

Назва:
ВИРОБНИЧА ІНФРАСТРУКТУРА ПЕРВИННОЇ СТРУКТУРНОЇ ЛАНКИ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОНДАУРОВА Інна Олександрівна
УДК 330.101.542
ВИРОБНИЧА ІНФРАСТРУКТУРА ПЕРВИННОЇ СТРУКТУРНОЇ
ЛАНКИ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ
Спеціальність 08.01.01 - Eкономічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Крихтін Євген Іванович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,


професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Хохлов Микола Пантелеймонович, Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідувач кафедри економіки, приватизації та права
кандидат економічних наук, Мартинов Анатолій Федорович, Інститут економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк), старший науковий співробітник
Провідна установа
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк),
відділ проблем регіональної економіки
Захист відбудеться 28 березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.01. у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд.101.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного
університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 26 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ефективність економічної системи держави зумовлюється передусім рівнем науково-технічного та виробничого потенціалу визначальної ланки народного господарства – підприємства.
Саме тому в умовах переходу до ринкових відносин центр економічної роботи зміщується до рівня виробничих підприємств, що виступають як первинні структуроутворюючі ланки виробництва.
Головними передумовами ринкової реструктуризації підприємств України є завершення приватизаційних процесів, формування різних форм власності та відповідних їм організаційно-правових форм господарської діяльності. При цьому основною умовою здійснення процесу індивідуального відтворення постає реалізація виготовленої продукції (послуг) з метою отримання прибутку. Таким чином, здійснюється трансформація підприємств від виробничої системи до виробничо-торговельної.
В результаті трансформації зовнішніх і внутрішніх виробничих відносин відбуваються зміни, які пред'являють більш високі вимоги до комплексності розвитку основних та допоміжних цехів, до злагодженості функціонування структурних підрозділів підприємств. Необхідність комплексного підходу зумовлена диспропорціями в організаційно-технічному рівні основного і допоміжного виробництв, а також функціональним значенням виробничої інфраструктури первинних структурних ланок національної економіки у забезпеченні їх ефективної діяльності.
Зміни в економічному середовищі, що зумовлені демонополізацією державної власності на засоби і результати виробництва, розвитком ринкових відносин, потребують адекватних змін у механізмі управління виробничою інфраструктурою підприємства, підвищення її господарського статусу.
Необхідність дослідження зазначеного напряму також зумовлено значним зростанням масштабності збитків підприємств через порушення у системі обслуговування виробництва, відставанням допоміжного виробництва від основних цехів за організаційно-технічним рівнем. Слід звернути увагу на відсутність єдиної точки зору щодо оцінювання ефективності функціонування виробничої інфраструктури, а також низьку ефективність систем управління, що застосовуються у виробничій інфраструктурі підприємств України. Як показує аналіз, ставлення до елементів виробничої інфраструктури як до другорядних підрозділів відносно організаційно-технічного рівня її розвитку зумовили необхідність оперативного та комплексного розв'язання цих нагальних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИРОБНИЧА ІНФРАСТРУКТУРА ПЕРВИННОЇ СТРУКТУРНОЇ ЛАНКИ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок